Plesen na skuti

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

30. dec 2019 9:52

darjuška je napisal/a:

Tako skuto, kot sire in ostale mlečne izdelke na katerih se pojavi plesen zavržem. Hči je diplomirana sanitarna inženirka in so na vajah pregledovali sir, ki so mu plesen (zmerno) odstranili. Na kao "čistem" delu je bilo še veliko spor plesni. Glede na videno vso tako hrano vržemo stran.

 

spomnim se iz osnovne šole, učiteljica za kemijo in biologijo nas je svarila pred plesnijo, za primer je navedla marmelado, kako moramo zavreči celi liter, če je plesen samo zgoraj ... moja mama ne verjame, jo samo po vrhu odstrani in poje dalje, nato moram jaz skrivaj zamenjati z novo 

sijasaja

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

7. jan 2020 15:28

Zavreči. Tistih nekaj evrov za 1 kg skute ni vrednih tveganja.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 10. jan 2020 09:38

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

9. jan 2020 12:47

Nekje sem prebrala, da modre in zelene plesni niso nevarne (siri!). Bati se

moramo črnih (take kot nastanejo na vlažnih zidovih).

sonci

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. jan 2020 15:04

Skuta ni sir, nisem prepričana, da na njih rastejo enake plesni. Jaz se pri zeleno plesnivi skuti ne bi zanašala na plemenitost, raje kupim novo. Ziher je le ziher. 

Sonja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

9. jan 2020 18:37

A potemtakem to pomeni, da je najbolje, da tudi jaz zavržem masleno bučo, na kateri se je začela delati bela plesen?

 

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. jan 2020 19:59

Zaradi spoštovanja do hrane redko kaj zavržem, če posumim na oporečnost pa ne oklevam.  Raje skrbno načrtujem nakupe. Skuto kupujem vnaprej, da jo imam pri roki, ko se spomnim kaj pripraviti iz nje, hranim jo v zamrzovalniku. Zamrzovanje ji popolnoma nič ne škodi.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti