Taljenje kuverture

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

tema odprta - 7. dec 2019 15:26 | ogledi: 3.415 | odgovori: 7

Pozdravljene kulinaričarke in kulinaričarji!

Potrebujem nasvet: kako in na kakšni temperaturi (na vodni kopeli) stopiti belo kuverturo. Imam več slabih kot dobrih izkušenj s tem. Od tega, da se mi je lepo stopila in sem jo z lahkoto brizgala po piškotih, pa do tega, da se je sesirila v kepo in ni bilo iz nje mogoče nič narediti. Celo tako se je zgodilo, da sem polovico enega zavitka uspešno stopila, drugo polovico - sicer lepo zapakirano - pa čez en mesec ni bilo mogoče uporabiti, ker se je sesirila. Kaj delam narobe? Na temperaturo sem pazila, dodajala nisem ničesar ....

Hvala za pomoč in pozdrav!

cukrpekarca1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. dec 2019 23:19

Jaz imam boljše izkušnje z navadno belo čokolado ( lepo se topi Lidlova ali Milka) in malo kokosovega masla. Topim v mikrovalovki. Najprej 20 sekund, premešam in potem še parkrat po 10 sekund, odvisno od količine in obvezno vsakič vzamam skledico ven in premešam. Treba pazit, da jo ne zažgeš. Sem pa nazadňje kupila belo čokolado v žetončkih v Žitovi trgovini in se tudi lepo topi. S kuverturami nimam dobrih izkušenj zato jih ne uporabljam.

 

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 7. dec 2019 23:20

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 7. dec 2019 23:20

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. dec 2019 9:51

Kaj je zdaj : taljenje ali topljenje ?? Oboje ne gre :(

 

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. dec 2019 10:49

hedonist je napisal/a:

Kaj je zdaj : taljenje ali topljenje ?? Oboje ne gre :(

 

hedonist

Gre, gre. 

 

 

lp, mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. dec 2019 11:13

Že pripravljenim kuverturam načeloma ni treba dodajati ničesar, RAZEN če to izrecno ni napisano v navodilih. Kakavovo maslo se strdi že kmalu nad 40oC, prav tako se kuvertura strdi, če vanjo pride že malenkost vode. Zato je treba biti s kvalitetnimi čokoladami veliko bolj previden kot s ceneno robo. Da ne govorimo o beli čokoladi, kjer je ves kakavov delež v obliki kakavovega masla. 

Sonja

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

12. dec 2019 18:03

Vsem lepa hvala za pomoč. Sem kupila belo čokolado in zdaj upam, da bo vse v redu.

Uspešno praznično peko želim!

 

 

cukrpekarca1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. dec 2019 19:16

Jaz sem tudi kakšen teden nazaj kupila jedilno belo čokolado in z njo nimam več težav, da se sesiri. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. dec 2019 8:22

Topim v MV - na manjši moči in večkrat za kratek čas - vmes pa mešam. Za glazuro za piškote vedno dodam malo kokosovega masla - maščobe, ker se na sobni tempereturi lepo strdi in obstane.

Bela čokolada je pa čisto nekaj drugega - treba je biti zelo zelo pazljiv, ker se zelo rada sesiri - zato na manjši moči in večkrat po malo časa in vmes mešati. Navadno je po takem topljenju dovolj tekoča in ni treba dodati kokosove ali druge maščobe.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti