Miklavževa, božična in novoletna peka 2019

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

18. dec 2019 19:34

Sem že tam napisala - bravo za generacije. 

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

18. dec 2019 20:57

darjuška je napisal/a:

Pri nas smo za letos skoraj končali. V soboto naredim samo še nebeške poljubčke. Po en piškot  smo postavile na ogled. Zameseno je bilo 33 test (enega sem vrgla proč, ker nekaj ni bilo OK). Skupaj smo združile moči tri generacije in v petih popoldnevih po službi in eni soboti je nastalo tole na sliki. Preden začne kdo razpravljati o količini - imamo zelo širok krog obdarovancev - od poštarja, smetarjev, vaditeljice joge, maserke, .... , žlahte, sošolcev, sodelavcev, ... 

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 18. dec 2019 18:10

  Vauuuuu, vauuuu,

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

19. dec 2019 6:44

uufffffff količinsko veliko in čisto vsi so lepi, perfekcija

Bravo!

Ne morem si misliti, koliko časa bi jaz to pekla. Niti, kam bi dala toliko posod za peciva.

Darjuška, res so lepi! In vsi perfektno pečeni. Moj poklon

NutellomAnka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

19. dec 2019 13:02

No, moje neubogljivo testo, ki se med peko razleze, je končalo ovito v drugo testo.

Sicer je sedaj to, kar je nastalo kot polnilo, rahlo žvečljivo, pa presladki so, ampak ok, bodo ostali manj sladki to uravnotežili ter kakšna grenka kava poleg

NutellomAnka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. dec 2019 22:43

Danes sem pekla orehovo in kokosovo potico, jutri sadni kruh (je bil Miklavž radodaren s suhim sadjem), tak bogato obložen. Potem smo za prve praznike založeni - takoj po Božiču pa sledi peka piškotov, tudi za novoletna obdarovanja.

tedyka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

21. dec 2019 23:33

 

No, pa sem tudi jaz ravnokar končala prvo peko enostavnih  prazničnih piškotov, brez valjanja, brez modelčkov, ker nisem ravno ekspert za piškote, komaj nekaj let jih pečem, sem pa ekspert za in, torej-po vrstnem redu:

 

kukiji s čokolado  

vanilijevi rogljički-Migla

huzarski krapki

moji mehki medenjaki

Recepti iz Kulinarike, moja moška , pravita, da so zelo dobri.  Kljub temu, da so enostavni , sem bila v kuhinji celih osem ur. Jutri pa še druga runda in potem v ponedeljek še .

 

 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. dec 2019 14:17

Johana, važno je veselje do tega dela, pa naj bomo eksperti ali ne. Ne predstavljam si praznikov brez peke, brez potice, brez piškotov in brez veselja na obrazih ljudi, ki jim piškote poklonim - mogoče je to še največ vredno (pa malo vaje tudi). Danes sem že pred peto zamesila rženo testo za sadni kruh in že pred 6.30 so se hlabčki vzhajali, nato pa dopoldan pekli - cela hiša diši po praznikih. Meni je to lepo in rada to počnem. Sedaj popoldan pa nakvačkam še malo snežink, da bom imela za okrasitev darilc.

Lepo nedeljo še naprej vsem.

 

tedyka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

22. dec 2019 16:55

tedyka je napisal/a:

Johana, važno je veselje do tega dela, pa naj bomo eksperti ali ne. Ne predstavljam si praznikov brez peke, brez potice, brez piškotov in brez veselja na obrazih ljudi, ki jim piškote poklonim - mogoče je to še največ vredno (pa malo vaje tudi). Danes sem že pred peto zamesila rženo testo za sadni kruh in že pred 6.30 so se hlabčki vzhajali, nato pa dopoldan pekli - cela hiša diši po praznikih. Meni je to lepo in rada to počnem. Sedaj popoldan pa nakvačkam še malo snežink, da bom imela za okrasitev darilc.

Lepo nedeljo še naprej vsem.

 

tedyka

  Hvala, Tedyka,  se še kako zelo, zelo strinjam, ravnokar sem spekla en pekač novih piškotov in moja moška sta že v pričakovanju pokušine. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

22. dec 2019 21:59

 

Zaključena druga runda in sicer, po vrstnem redu  :

orehovi krapki s

mandljevi venčki

kokosovo-ananasovi razpokančki

Jutri po kosilu pa še- z brusnicami

Med kosilom pa  s polbelo moko.

Mislim, da bo to dovolj za praznično peko letos.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. dec 2019 20:03

Jaz sem letošnjo peko krhkih piškotov končala. [njami]

10 vrst keksov, veliko vloženega časa in lepo diši

Poleg sem pozabila fotografirati še okraske lastne izdelave, zato bom, ko bodo piškotki v darilnih vrečkah, fotografirala še to .

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti