Miklavževa, božična in novoletna peka 2019

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

16. dec 2019 7:37

Trixi je napisal/a:

Anka, sem pogledala recept za čokoladne piškote. Po izdelavi so podobni sacher piškotom, ki so na sliki zgoraj. V receptu piše naj bi se delale kroglice v teži 15-18 in naj se potlačijo v polpetke. Jaz sem po prvemu pladnju ugotovila, da so pridejo preveliki, ker se med peko za pol razlezejo. Torej najbolj optimalni so pri velikosti 12 g, nič potlačeni, le kroglice, ker se itak sploščijo med peko. Pa čas peke sem malo podaljšala, kar pripisujem razliki med pečicami. Ti piškoti so res dobri. Sem pa delala dvojno količino. 

Trixi gledam tvoje sacher piškote in me takoj zamika peka, ampak ne, tokrat ne. Nebi rada, da se mi sfiži še ena masa za kekse, tkao da bodo ti dobili svojo priložnost verjetno v januarju.
Si pa spekla lepe, takšne, kakršni naj bi po receptu uspeli. No, pa se vedno držim receptov, redko kaj spreminjam, pa še to, ko neko testo že poznaš, kako se obnaša.
Je pa res fino delati majhne "kupčke", nekako mi to velja kar za vse piškote.

Vitavitameae jaz bom fotografirala vsak keks posebej in še vse skupaj, zložene na krožnik. Ampak moram do te faze še priti, saj manja še dekoracija oz. združevanje polovičk piškotov z marmelado in čokolado

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

16. dec 2019 8:57

Anka, ta teden končam s peko piškotov in preden napolnim božične paketke bom naredila še eno slikico, saj nekaterih nisem poslikala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

16. dec 2019 9:16

Pečem in pečem pa pri najstnikih je to k kapljica vode v morje. 

- vanilijevi (orehovi) rogljički - miglin recept, samo da jaz valjam in delam zvezdice

- božično novoletni dišeči piškoti

- kokosovi krhki piškoti

- prepognjeni piškoti

- danes bom naredila pehtranko, ki je pri nas itak vsaj 1 mesečno an sporedu

Prijetno peko :)

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

16. dec 2019 11:02

Bravo Trixi ti že končuješ, jaz sem si pa komaj plan spisala . Za Miklavža so bili moji mehki medenjaki in švedski piškoti. Zdaj se pa sama s seboj pregovarjam, kje naj začnem

Razpokančki - čokoladni in kokosovo ananasovi, morda tudi malinovi

Angelski keksi

Brizgani in preprosti piškoti

Piškoti za lenuhe

Lubenice

Rum kuglice, te imajo vsi radi . Naj jim bo, sam teh bo res čist malo, ker dam jest notri kar konkretno dozo

In potem čisto za konec je na seznamu še potratna potica, ki bo, če ne bom že preveč zmatrana

 

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

16. dec 2019 11:29

Moj moto piškotek  

NutellomAnka

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

16. dec 2019 11:49

S hčerko sva jih pekli ta vikend. Sva vse napekli, do srede jih pa še okrasiva in namaževa.

malaga

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

16. dec 2019 12:57

Anka, zelo lep. Jaz sem jih že napekla. Danes ponovno pečem orehe. Mikajo me še mandljevi. Morda tudi rumove kroglice. 
Konec tedna me čaka torta za hčerkin rojstni dan. Po božiču pa počitnice....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

16. dec 2019 18:50

Ja, po božiču pa počitnice, si jih bomo zaslužile.

malaga

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. dec 2019 18:07

Pri nas smo za letos skoraj končali. V soboto naredim samo še nebeške poljubčke. Po en piškot  smo postavile na ogled. Zameseno je bilo 33 test (enega sem vrgla proč, ker nekaj ni bilo OK). Skupaj smo združile moči tri generacije in v petih popoldnevih po službi in eni soboti je nastalo tole na sliki. Preden začne kdo razpravljati o količini - imamo zelo širok krog obdarovancev - od poštarja, smetarjev, vaditeljice joge, maserke, .... , žlahte, sošolcev, sodelavcev, ...

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 18. dec 2019 18:10

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

18. dec 2019 18:59

Darjuška, bravoooo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti