Miklavževa, božična in novoletna peka 2019

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

13. dec 2019 15:00

Jst čokoladni namaz z lešniki kupim v lidlu k ga imajo.. Čokoladno-sadnega pa sama naredim

 

Vitavitameae

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. dec 2019 16:56

anka je napisal/a:

Imam pa slabo izkušnjo s čokoladnimi piškoti, recept ni iz Kulinarike. Med peko so se razlezli na debelino palačinke. Nekaj mase je še ostalo, pa se sprašujem, na kakšen način to porabiti, ker popoloma ploščatih piškotov ne morem izročiti kot darilo (saj bo večino pečenega za božična darila).

NutellomAnka

Anka, testeno maso nadevaj v (s peki papirjem) obložen manjši pravokotni model za pite/kolače ali v kvadrast model za peko kruha  (v obliki cegla). Nepečena  masa  naj bo debela oziroma visoka največ 2 - 2,5 cm. Nato peci po občutku, naj ostane še mehko, ne sme se presušiti. Malo počakaj, nato primi za peki papir in vse skupaj prenesi ali pa zvrni na z drugim peki papirjem obloženo podlago, na kateri lahko režeš bodisi z nožem ali pa izrezuješ s piškotnimi modelčki. Delaj, dokler je še toplo, ko se ohladi, se namreč preveč strdi. Če se ti zdi, da je pečeni "piškotni biskvit" presuh, ga še vročega prelij z malo vročega močnega kakava ali pa z vročo instant kavo in šele potem nareži.

Za uživanje ob in v dobri družbi  bodo (recimo temu) "wannabe browniji" čisto ok

Katarinči

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. dec 2019 17:05

Trixi, anka, satilon, nenci, Vitavitameae, vsa čast, krasne stvari ste napekle in koliko različnih vrst peciva ... Bravo

Pri  nas pa še ni zadišalo po prazničnih piškotih ... 

Katarinči

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

14. dec 2019 5:41

Joj Katarinči hvala ti za idejo!

Tole pa res mogoče probam ker je hitra rešitev za nastalo situacijo.

Če ni časa za peko (vem, ker mi ga primanjkuje), pa bodo zalegli tudi kupljeni piškoti pa kakšna potička mojstrica si pa itak, vse ti uspe, kar se lotiš

 

Delam pa tudi okraske, ki jih bom dodala na darilne vrečke s piškotki

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

14. dec 2019 8:59

Orehovi rogljički in sacher piškoti


Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14. dec 2019 09:01

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

14. dec 2019 9:00

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

14. dec 2019 9:10

Anka, sem pogledala recept za čokoladne piškote. Po izdelavi so podobni sacher piškotom, ki so na sliki zgoraj. V receptu piše naj bi se delale kroglice v teži 15-18 in naj se potlačijo v polpetke. Jaz sem po prvemu pladnju ugotovila, da so pridejo preveliki, ker se med peko za pol razlezejo. Torej najbolj optimalni so pri velikosti 12 g, nič potlačeni, le kroglice, ker se itak sploščijo med peko. Pa čas peke sem malo podaljšala, kar pripisujem razliki med pečicami. Ti piškoti so res dobri. Sem pa delala dvojno količino. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14. dec 2019 09:11

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

14. dec 2019 14:11

Katarinči je napisal/a:

Trixi, anka, satilon, nenci, Vitavitameae, vsa čast, krasne stvari ste napekle in koliko različnih vrst peciva ... Bravo

Pri  nas pa še ni zadišalo po prazničnih piškotih ... 

Katarinči

   Hvala enako, Katarinči, jaz začnem, če bo vse po sreči, danes teden.  Moram danes ali jutri še narediti seznam peke piškotov iz Kulinarike in seznam stvari, ki jih moram potem kupiti.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 14. dec 2019 14:12

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

14. dec 2019 16:40

Pridne, pridne, pridne pekarce ste vse po vrsti. Pri nas tudi še čisto nič ne diši, le shramba se pridno polni s sestavinami. Te praznične dišave so strogo rezervirane za praznične dni. 

Lep dan vsem.

 

tedyka

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

15. dec 2019 12:24

Jst pol tistega kar sem spekla, tudi objavila nisem potem...zmanjkalo enegije :( joj joj...drugo leto bo boljše..ker bo pol manj..in samo za familijo.. sm že gledala pod postlo..najdla super mini papirnate krožničke v obliki zvezdic, ki so jih še lani imeli v Kik trgovini (kjer so letos imeli občutno manj vsega dekoracije) in sem jih znižane kupila na zalogo.. drugo leto bodo prav prišle.. :) ker bo šlo lih nekaj malega piškotov gor.. definitivno bo drugače :) to je moja "novoletna" resolucija :) manj je več :) tko da ja :) takle imamo :) tko, zdej pa grem nekaj pisat za službo..nekam lena sem :(

Vitavitameae

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti