Miklavževa, božična in novoletna peka 2019

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

7. dec 2019 13:44

Samo, Anka, če dobro vidim, ta "salama" se ne peče. Če smem pripomnit, ali jo nisi fajn zavila, ali je prehitro rezana, ker ima luknjice. 

Pozdravček!

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

7. dec 2019 17:07

Dragička je napisal/a:

Samo, Anka, če dobro vidim, ta "salama" se ne peče. Če smem pripomnit, ali jo nisi fajn zavila, ali je prehitro rezana, ker ima luknjice. 

Pozdravček!

Dragička, meni se pa zdi, da se ta "salama"  vseeno peče ... Če se ne motim, je to testo za Miklavževe čokoladne piškote od midvakuhava (škoda, da ne prispevata več svojih receptov v bazo Kulslo), če pa reeees potrebujem nova , me bo pa  anka  popravila ...

Katarinči

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

7. dec 2019 17:18

Bomo videli kaj bo rekla Anka. Mogoče pa...

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

7. dec 2019 21:30

Katarinči je napisal/a:
Dragička je napisal/a:

Samo, Anka, če dobro vidim, ta "salama" se ne peče. Če smem pripomnit, ali jo nisi fajn zavila, ali je prehitro rezana, ker ima luknjice. 

Pozdravček!

Dragička, meni se pa zdi, da se ta "salama"  vseeno peče ... Če se ne motim, je to testo za Miklavževe čokoladne piškote od midvakuhava (škoda, da ne prispevata več svojih receptov v bazo Kulslo), če pa reeees potrebujem nova , me bo pa  anka  popravila ...

Katarinči

Tako je. To so čokoladni miklavževi piškoti, pečeni . Dobro poznam "čokoladno salamo" in jo naravnost obožujem (seveda če je mehka, zelo z okusom po rumu ), no, tale moja "salama" pa zahteva zamrzovanje v skrinji, rezanje in potem hop v pečico . Lepo dišijo, domači pravijo, da so dobri, jaz jih pa ne smem, ker so notri arašidi.

https://midvakuhava.si/cokoladni-miklavzevi-piskoti/

NutellomAnka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

7. dec 2019 22:26

... Se pravi, salama gre v zmrzovalnik, se nareže in šele potem peče. Kapiško!

Pozdravček!

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

8. dec 2019 5:10

Tako ker bodo piškoti za darila in za na mizo med prazniki, moram vso pecivo narediti krhko, tista sveža nepečena čokolana salama tako nebi prišla v upoštev, si mi pa naredila lušte po njej, tako da jo mogoče naredim med prazniki

NutellomAnka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

8. dec 2019 9:12

Ti miklavževi piškoti se najlepše narežejo, če jih dobro ohladiš (premer klobase mora biti maksimalno 2 cm) in nato narežeš na mesoreznico. Tako pridejo ti piškoti od midva kuhava ravno prav veliki in vsi enakomerno debeli ter lepo okrogli.

 

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

8. dec 2019 11:08

Nimam mesoreznice

Po receptu piše, da se masa oblikuje v "klobaso" in ohladi v zamrzovalniku, kar drži, saj v hladilniku niso dovolj trde, sem pa videla, da je vsega preveč za eno "klobaso" in sem naredila dve. No, bile so res prevelike, drugič delam še ožje, no, so pa malo večji grižljaji tokrat

NutellomAnka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

13. dec 2019 12:32

Danes delam brizgane piškote in končno se tako brizgajo, kot je treba. Zdaj vem ( pa tako sem se mučila vsa ta leta), da je treba še mehko maso takoj brizgati, ne pa, da se da počivat v hladilnik.

Pečem tudi orehove rogljičke. 
Do sedaj sem spekla orehe, moto piškote, lešnikove huzarske krapke z ribezovo marmelado, vanilijeve kekse z jagodno marmelado, orehove piškote s čokoladnim prelivom, zacher piškote. 
V planu imam še zacher piškote ( ker jih je pol šlo), pa kakšne s cimetom in ledom( nisem še čisto odločena), pa še mandljeve. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 13. dec 2019 17:04

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

13. dec 2019 13:01

Trixi je napisal/a:

Danes delam brizgane piškote in končno se tako brizgajo, kot je treba. Zdaj vem ( pa tako sem se mučila vsa ta leta), da je treba še mehko maso takoj brizgati, ne pa da se da počivat v hladilnik

Joj Trixi, nikar jih dajati v hladilnik (kot to počnemo (verjetno z večino) ostalimi vrstami testa za piškote. Že tako jih je težje brizgati, ne predravljam pa si to početi z maso, ki je bila v hladilniku ampak imaš pa ti potem močne roke!

No, mene peka brizganih piškotov verjetno še čaka

Sacher piškoti ti dobro uspejo po receptu?

 

Imam pa slabo izkušnjo s čokoladnimi piškoti, recept ni iz Kulinarike. Med peko so se razlezli na debelino palačinke. Nekaj mase je še ostalo, pa se sprašujem, na kakšen način to porabiti, ker popoloma ploščatih piškotov ne morem izročiti kot darilo (saj bo večino pečenega za božična darila).

NutellomAnka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti