Porcija v menzi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. nov 2019 8:19

Pri mojemu imajo tudi Sodexo, so tudi poskusili z zmanjšanjem porcij, a so na pritožbo delavcev porcije povečali.

Loni Makaroni

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

11. nov 2019 9:48

Katarinči je napisal/a:
sijasaja je napisal/a:

mene pa moti to skrivanje podatkov o firmi http://www.sodexo.si/ ... pod kontakt ni niti napisano, iz katerega kraja je firma, niti telefonske številke ... če hočeš priti z njimi v kontakt, jim moraš pisati 

sijasaja

Verjetno bo tole: Sodexo - lokacija & telefonske številke

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 10. nov 2019 11:16

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 10. nov 2019 11:17

joj, jaz sem že pozabila, da obstaja telefonski imenik

sijasaja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. nov 2019 13:50

sijasaja je napisal/a:

mene pa moti to skrivanje podatkov o firmi http://www.sodexo.si/ ... pod kontakt ni niti napisano, iz katerega kraja je firma, niti telefonske številke ... če hočeš priti z njimi v kontakt, jim moraš pisati 

sijasaja

Saj ti na dnu spletne strani piše "Sodexo d.o.o., Tehnološki park 22a, 1000 Ljubljana"  in "+386 (0)1 420 58 00, sodexo.slovenija@sodexo.com".

 

Ne vem, zakaj bi se morali skrivati, ko pa so tako dobro usidrani na našem trgu.

Sonja

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

11. nov 2019 19:16

limnol je napisal/a:
sijasaja je napisal/a:

mene pa moti to skrivanje podatkov o firmi http://www.sodexo.si/ ... pod kontakt ni niti napisano, iz katerega kraja je firma, niti telefonske številke ... če hočeš priti z njimi v kontakt, jim moraš pisati 

sijasaja

Saj ti na dnu spletne strani piše "Sodexo d.o.o., Tehnološki park 22a, 1000 Ljubljana"  in "+386 (0)1 420 58 00, sodexo.slovenija@sodexo.com".

 

Ne vem, zakaj bi se morali skrivati, ko pa so tako dobro usidrani na našem trgu.

Sonja

Limnol, ko prvič obiščeš njihovo spletno stran,  ne vidiš informacij na dnu njihove spletne strani.

Dno strani namreč prekriva trak z (običajnim) besedilom "Na naši spletni strani uporabljamo piškotke. Piškotke uporabljamo za hitrejše delovanje naše spletne strani, boljšo uporabniško izkušnjo ter analitične in tržne namene. Če nadaljujete z uporabo naše spletne strani, brez da spremenite vaše nastavitve, soglašate z uporabo piškotkov. Za več informacij o piškotkih, kako jih uporabljamo in kako lahko spremenite vaše nastavitve piškotkov kliknite tukaj....  "

Ta "trak" je kot nalašč ravno pravšnje velikosti, da so kontaktni podatki  vidni šele po sprejemu piškotkov  ...

Katarinči

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. nov 2019 21:10

Cila je napisal/a:

"V naši firmi imamo menzo v kateri vlada slovenski kuhinjski gigant z imenom Sodexo"

Slovenski ravno ni, tu je samo njihova podružnica, matična firma je v Franciji: https://en.wikipedia.org/wiki/Sodexo

Cila

Sodexo je slovenski (wikipedia še ni posodobila podatkov)

Ne vem sicer, kakšno prehrano nudijo v Sodexo delavskih menzah, njihov catering, ki sem ga imela priložnost videti (in pokusiti) na dveh porokah, pa je bil top. Ne, ne delam reklame in nisem med managerji, ki so ga prevzeli ampak kar je dobro, rada pohvalim.

V menzah pa je vedno tako- tudi v naši, ki ni zunanja ampak del firme- ženski del, sploh mlade deklice, ki morda še gledajo na linijo, vzamejo dve, tri solatke navzkriž, saj jim je dnevni meni totalno premočan, moški pa primanjkljaj mesa na krožniku mašijo z dodatno (seveda ekstra plačljivo) ponudbo- s kuhanimi jajci, paštetami, klobasami, bureki, sendviči ipd. Po moje so normativi povsod enaki, saj je včasih kakšen (sploh na žaru pečen) šnicelj tako ubog in majhen, da bi še jaz spustila kakšno solzo, pa se nimam za nekega hudega jedca.

Vegetar, če te tako moti, ne čakaj ankete ampak se obrni direktno na njih. Najbrž ne berejo kulinarike in bodo težko izvedeli, da stara in sitna ga. Viljamovka ne vidi lakote v tvojih očeh... tle se mal hecam, kar se pritožbe/mnenja vodstvu tiče, pa mislim resno. Najmanj normativ oz. predpisano količino hrane, ki bi jo moral dobiti na krožnik, ti naj pošljejo...tako boš izvedel iz prve roke, kar te zanima. Tu lahko samo modrujemo, vemo pa ne

Morda bodo imela slovenska ušesa kaj več posluha kot francoska

V.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2019 6:23

"Sodexo je slovenski..."   Hja, po javno objavljenih uradnih podatkih  je  Sodexo d.o.o. še vedno v
99,8205% lasti Sodexo S.A. . So ga naši nedavno odkupili ali se je le vodstvo zamenjalo?

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13. nov 2019 06:25

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13. nov 2019 06:40

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. nov 2019 8:04

Odkup morda še ni speljan čisto do konca, te stvari običajno trajajo... najbrž bodo morali zamenjati tudi naziv firme? So pa kupci, če je verjeti članku v Financah, definitivno slovenci (CFZI- Cvetka Franko in Zupan Irena). Če ne bi ta garnitura speljala posla, bi ga najbrž pa Slorest (tudi naše gore listje)

Morda bo wikipedija posodobila, ko (če) bodo posli speljani do konca (očitno ne zaostajajo oni ampak  jaz prehitevam )

V.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2019 8:16

Vidiš, vidiš, ko ne berem Financ.  VilmaS, hvala.

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. nov 2019 12:07

Ko smo že pri menzah. V MB imamo blizu naše firma možnost jesti v menzi, čeprav ima naziv restavracija. Je pa res prava menza, a s tako dobro hrano, domačimi okusi, da gremo več krat tja, ko se nam mudi. Je samopostrežni sistem. Vsaka jed ima svoj okus, trije do štirje meniji so vsak da, tudi, slivovi cmoki s kompotom na primer.  hrana se pripravlja tam, včasih celo malo počakamo, če česa zmanjka, ker kuhajo sproti in ni nič postanega. Jaz se včasih ne morem odločiti, kaj bi, pa mi dajo pol enega menija, pol drugega  (recimo dve ocvrti perutnički pa en zrezek na žaru). Solatni bife je super, vedno svežih 10 do 12 solat, nikdar postane, zraven pa prelivi, kisi, olja, omake ...

Z juho (goveja je vedno, potem pa kot druga kakšna krepkejša, na primer kremna zelenjavna, gobova, klasična zelenjavna, golaževa ...). Danes so na jaedilniku tudi zapečeni mesni kaneloni, pa čebulna bržola, bograč in že omenjeni cmoki. Za pet evrov z juho in solato vred, voda je pa zastonj. 

Da vam malo skomin naredim s štajerskega konca ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. nov 2019 12:32

Meni se, saj si tako lepo opisala, da bi se clovek kdaj pa kdaj kar oglasil tam.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti