Puding - vedno dobim na vrhu rumeno plast - zakaj?

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 11. sep 2019 20:15 | ogledi: 1.236 | odgovori: 0

Danes sem delala puding brez škroba. Uporabila sem kravje mleko 3,2%, govejo želatino v prahu in ekstrakt vanilije. Dodala sem še barvilo, da bi bil poljubne barve.


Ko se po nekaj urah v hladilniku strdi, dobim vedno na dnu kozarca rumeno plast (ni trda ampak mi uniči lep izgled ko obrnem puding iz kozarca). Ko je puding na krožniku imam potem zgoraj tisto plast.


Kdo ve zakaj? A je težava ker ni sladkorja? Drugič sem precedila (ampak ne skozi kakšen robček, ampak samo skozi cedilo) in je bilo malo manj.


Ponavadi sem uporabljala kozje mleko ampak nisem nikoli delala brez škroba in z barvili pa ni bilo tako. Lahko da je krivo mleko, lahko da ni sladkorja ali pa kaj drugega. Pravzaprav niti ne vem ali je tisto res od mleka ali celo od želatine, ker je na dnu kozarca.

Če kera ve, kaj bi lahko bilo, naj mi prosim svetuje. Hvala.

Vanesa84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti