Zelena paprika

tina_86  

član od: 17.1.2014

sporočila: 4

tema odprta - 9. avg 2019 13:40 | ogledi: 2.461 | odgovori: 8

Živjo

Imam precej zelene paprike. Navadne babure (al kako se ji reče) in podolgovato.

Jo sicer sproti precej porabim (mam ful dobr recept kako ) ampak mi še vseeno ostaja.

Nekaj jo imam v planu očistit in zamrznit, nekaj jo bom okuhala s paradižnikom in dala v kozarce, ampak še vseeno bom imela višek. Tudi sosedi so jo že dobili

Imate še vi kakšen predlog kam z njo? Nebi pa vlaga

tina_86

Temo je spremenil(a) tina_86 dne 9. avg 2019 13:41

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. avg 2019 13:43

Pusdti jo, da dozori in s tem postane rdeča. Potem jo lahko pečeš, ....

rimljanka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

9. avg 2019 17:32

In kakšen ful dober recept imaš za porabiti papriko?

Anemiilat

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

10. avg 2019 20:43

Za rdečo papriko je zame najboljše takole: Opečem na roštilju, malo postrgam stran črno kožico, zložim v kozarce in zalijem z prevreto mešanico kisa, soli, sladkorja, popra in strtega česna, zaprem in pokrijem. Za prvič sem vloženo pečeno pariko kupila in njen preliv primejala z mojim, tako dolgo, da sem zadela okus. 

Če roštilja nimaš, velja paprike samo malo premazane z oljem na kratko opeči v pečici, za nekaj sekund proti koncu na žar, pa je tudi OK. Seveda je fino, da imaš papriko z debelostenskim mesom.

BABI 2+2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. avg 2019 8:19

Papriko temeljito umij in obriši. 1 kg paprike - očiščene - drobno sesekljaj v blenderju ali zmiksaj in dodaj 250 do 300 g soli. Premešaj in pusti nekaj ur, da se sol raztopi, vmes občasno premešaj. Ko je sol popolnom raztopljena, naloži zmes v kozarčke in jih dobro zapri.

To pasto dodajaš raznim zelenjavnim jedem, enolončnicam, golažem in paprikašem, fižolu, lahko zgolj  kot prilogo mesu na žaru .... 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

11. avg 2019 12:06

Ratatuj naredi! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

11. avg 2019 14:02

Jaz stenstam por in čebulo in na to naribam na tanko korenček-to stenstam, da se korenček zmehča, na to dam narezano papriko in paradižnik do srednje mehkega. To uporabim za rižoto, ali karkoli kot prilogo. Ali zamrznem, ali pa dam v kozarce in končam v pečici ali v vodi.

branka

tina_86  

član od: 17.1.2014

sporočila: 4

12. avg 2019 13:15

Papriko očistim in narežem na približno 3cm koščke, potem pa to na malo olja popečem, da se paprika zmehča in malo rjavo zapeče, vendar mora biti še vedno na ugriz (da ni čist mehka), potem dodam nasesekljan česen (lahko tudi brez), malo vegete, malo soli, in čisto na koncu še veliko kisle smetane. Zelo hitro narejeno.

Nama je to super priloga k pečenemu krompirju in kakšen kosu popečenega mesa :)

Ko delam, od enkrat porabim od 6-7 paprik....pa ponavadi vse zmaževa :)

Javi kako se ti bo zdelo :)

tina_86

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti