Bezgov čaj

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 17. jul 2019 21:03 | ogledi: 1.888 | odgovori: 8

Ima kdo med vami izkušnje z bezgom? Pa ne zanima me zakaj vse NAJ bi bil dober. Zanimajo me vaše izkušnje z njim, tisti, ki ga uporabljate, ali ste opazili izboljšanje, spremembe, itd? 

Jaz si ga kuham že kak mesec in si delam iz njega ledeni čaj, ampak se res dobro počutim, opazila sem da se mi je vnetje zmanjšalo. Nasplošno pa imam več energije, ne vem pa ker je to lahko odvisno tudi od tega, da že vem tekočine pijem.


Kaj opažate drugi pri bezgu?

Vanesa84

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2019 6:21

Nobenega čaja iz zdravilnih rastlin ni dobro piti predlogo brez prekinitve, velja tudi za bezgovega. Po nekja tednih (mesec dni je že kar veliko), je treba narediti nekaj tedensko prekinitev in ga zamenjati s kakšnim drugim.

rimljanka

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

18. jul 2019 7:21

Hvala rimljanka! Bom menjala. Čeprav ga imam zelo rada.

Vanesa84

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

18. jul 2019 9:08

rimljanka je napisal/a:

Nobenega čaja iz zdravilnih rastlin ni dobro piti predlogo brez prekinitve, velja tudi za bezgovega. Po nekja tednih (mesec dni je že kar veliko), je treba narediti nekaj tedensko prekinitev in ga zamenjati s kakšnim drugim.

rimljanka

Kaj pa lipa in meta? Zdravilni rastlini ravno nista, ampak že večkrat sem se spraševala

ali se je dobro iz dneva v dan nalivati z njima. Spijem ju, predvsem lipovega, res 

veliko.

sonci

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. jul 2019 18:49

Za lipo pravijo, da ni fajn, da ga pijemo dalj časa. Sploh tisti, ki imajo težave s srcem.

sta pa oba tako lipa kot meta zdravilni.

Bi pa rekla tako kot je priporočila Rimljanka - občasno je treba narediti nekajtedenski premor pri uživanju priljubljenih čajev.

 

tedyka

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

18. jul 2019 20:10

Zakaj pa lipa ni dobra za srce?

Vanesa84

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

18. jul 2019 20:14

Našla nekaj na to temo, učinek redčenja krvi ima lipa, se prav vse v mejah normale.

Vanesa84

vrtnica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 332

21. jul 2019 17:49

Gospod Kalan, ki se ukvarja s pridelavo zdravilnih zelišč je nekoč rekel, da bi se naj samo čaj iz melise lahko pil neprekinjeno. Pri vseh ostalih zeliščih se naredi nekaj tedenska kura in potem prekinemo s pitjem tega čaja. 

Tast pije celo leto čaj kombinacija bezeg in kamilice, doda limonin sok in to pije čez cel dan. 

 

vrtnica

zdravka  

član od: 19.5.2019

sporočila: 5

22. jul 2019 11:13

Kar se tice bezgovega caja, bezga deluje protivnetno in pomaga zmanjsati simptome alergije. To pomeni, da pomaga izsusiti sluznico in zmanjsa izcedek iz nosu (https://www.behealthynow.co.uk/natural-health/best-natural-r). Je pa priporoceno zaceti piti bezgov caj na koncu zime ali v zacetku pomladi, ce hoces da bo bolj ucinkovit za alergije. Drugace pa ta caj tudi pomaga pri prehladu in gripi in zmanjsuje katar. Osebno sem ga zacela piti zaradi alergij ma nisem se videla ne vem kaksne razlike in to je verjetno zato, ker ga ne pijem dovolj casa in niti ne vsaki dan.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti