Stročji fižol vlaganje

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

tema odprta - 17. jul 2019 15:46 | ogledi: 3.290 | odgovori: 4

pozdravljene, imam stočji fižol nizek rumen široki stroki, želela bi ga shraniti za zimo.....

nekaj v kis, nekaj v slanico, ali ga prej obarite? sem ga že kuhala za solato pa postane hitro mehak 

torej naj ga kuham malo manj časa da ne bo "pocast" ?

na koliko stopinj ga pasterizirate in koliko časa?

 

ejdl

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

18. jul 2019 10:42

ejdl, jaz vsakko leto shranim fižol na spodnji način, se odlićno obdrži, le navodila je potrebno dosledno upoštevati.

l kg fižola, 1 l vode, 1 žl. soli, 1 žl. sladkorja, 1 dl vinskega kisa. 

Skuhaj narezan stročji fižol, naj vre 5 minut in daj v vrelo zmes kis, sol sladkor. Deni vroče v kozarce.

 

milja44

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

18. jul 2019 12:14

Jaz ga solim in kuham skoraj do mehkega. Da je še čvrst. Nato dodam še sladkor in vinski kis, ponovno zavrem in dam v kozarce. Moja mami pa stročji fižol napol skuha in ohladi. Lepo naloži v kozarce in zalije z vročo mešanico vode, kisa, soli in kisa. Nato še pasterizira. 

Jaz sem ga že pripravila za slani shranek, vendar so mi kozarci zavreli.

Tako, da preostali del blanširam in zamrznem v paketkih.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. jul 2019 16:59

Jaz pa stročji fižol, korenček, grah, predno takšno zelenjavo zamrznem, že nekaj let ne blanširam več, ampak očiščeno samo zamrznem na velikem pladnju. Zamrznjeno potem shranim v vrečke. Ko pa jo potrebujem, jo pa obvezno dam kuhati v mrzlo vodo in ko je kuhana, je takšna kot bi bila sveže nabrana. 

kača

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

19. jul 2019 13:06

hvala vsem za odgovore....

ejdl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti