Češnjevi paradižniki

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

tema odprta - 9. jul 2019 17:23 | ogledi: 1.376 | odgovori: 4

Vprašanje: dobila sem ene pol kg češnjevih paradižnikov..ker ne bom vseh pojedla naenkrat (in da jih ne dajem v skrinjo) me zanima, ali jih je kdo že "shranil" v olivnem olju?? Ima kdo kakšen recept in koliko časa je to obstojno?

Že vnaprej se zahvaljujem za vse nasvete :)

LP

Vitavitameae

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

9. jul 2019 19:50

Moja soseda je lani imela ogromno češnjevih paradižnikov. Oprane dala na peki papir, osolila in spekla. Tega podatka trenutno ne vem, ampak po moje največ pol ure na 180 stopinj.. Dodala nasekljan česen, baziliko in zalila z vročim olivnim oljem. 

Jaz pa sem imela lani tudi zelo veliko češnjevcev in sem jih podušila nato zmiksala za omako. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. jul 2019 20:34

,  pol kile češnjevca pa ja ni problem! Takoj ali največ v parih dneh jih pohrustaš, škoda karkoli packat za tako količino, moje skromno mišje mnenje.

lp, mzm

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

10. jul 2019 18:31

Pol kg se pa da pojest če ne naenkrat, pa v dveh dneh. Res je škoda vsakega packanja. Tako mislim jaz, ali pa naredi pizzo in daj gor č.paradižnike, mocarelo in baziloko. Top.

 

 

nenci

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. jul 2019 8:53

V hladilniku čisto lepo zdržijo tudi teden ali več, odvisno v kakšnem stanju so.

 Lepo jih nadziraš in najprej porabiš tiste najbolj mehke.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti