Lignji - nimam pojma

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

tema odprta - 21. jun 2019 12:06 | ogledi: 2.498 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Ker smo lignje začeli jesti šele pred kratkim, nimam dosti izkušenj z njimi.

Zanima me, ali lahko lignje, ki sem jih odmrznila (trgovinski) in skuhala (lignji po egejsko), ponovno zamrznem?

 

Oz. če vprašam drugače. Včeraj sem kupila zamrznjene lignje in sem jih dala v hladilnik, da bi jih danes pripravila, a so se načrti spremnili.

 

Ali počakajo odmrznjeni lignji do jutri (torej dan in pol v hladilniku?

 

Hvala. 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

21. jun 2019 13:22

Jaz morsko hrano vedno porabim v istemu dnevu. Je preveč delikatna, da bi surova čakala. 

Kadar se mi zgodi tako kot tebi, lignje skuham - bodisi za solato ali v omaki. Takšni lahko počakajo en dan. 

Sem tudi že zamrznila morsko solato ( med njimi lignje )  in je bila čisto ok.

Če ne nameravaš danes delati nič z njimi jih rajši zamrzni. Lignji se lahko večkrat zamrznejo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

21. jun 2019 14:27

Lignji se lahko ponovno zamrznejo.

irena

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. jun 2019 15:42

Načeloma velja, da enkrat zmrznjenih in odtajanih živil, ne zmrzujemo ponovno, če jih nismo toplotno obdelali, torej skuhali ali spekli. V tem primeru so lignji odmrznjeni, skuhani in se jih brez bojazni lahko zmrzne.

Miroslav Vulović

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

22. jun 2019 10:35

Najlepša hvala vsem. To o ponovnem zamrzovanju vem, ampak ker nisem ravno ljubitelj rib in morske hrane, sem cvikala, da ne bi bilo kaj narobe. Sploh zaradi otrok (ki sta prava volka na morsko hrano - očitno bom morala dopolniti svoje kuharske veščine ;-))

 

Mi je pa zelo zanimivo, da se lignji lahko ponovno zamrznejo. 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. jun 2019 16:12

Po moje se lignji prav tako, kot vsa hrana, ne smejo še enkrat zamrznit, če jih prej toplotno ne obdelamo. Vsaj jaz ne vidim nobene logične razlage, da bakterije ne bi napadle lignjev, ko so odmrznjeni.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti