Škampi

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

tema odprta - 30. jun 2004 15:11 | ogledi: 4.461 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

zadnič sem v gostilni jedla res dobre škampe s testeninami pa me zanima, če ima morda kdo dober recept ali nasvet za pripravo škampov.

Hvala , Nina

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

30. jun 2004 16:09

Nina živjo! Jaz pripravim omakco s škampi takole: Oluščene škampe prepražim na olivnem olju, dodam strt česen, malo pomokam, dodam sladko smetano, topljeni sir, paradižnikovo mezgo, malo belega vina, košček limone,sladko mleto papriko. Vse to na hitro pokuhaš, dodaš peteršilj in omakca je gotova. Lahko uporabiš tudi cele škampe, vendar za testenine so meni bolj všeč samo repki. Čao, pa veliko uspeha in dober tek. LEJČY

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. jun 2004 21:35

Moj recept bo pa objavljen...... ANJA

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

28. avg 2004 11:59

Evo kako ja radim škampe (a mogu reći da se tako spremaju i kod nas u Dalmaciji): Na maslinovom ulju prepržim bijeli luk (češnjak). Dodam 2 žlice umaka od rajčice. Na to stavim škampe (škampi se ne smiju jako prati pod vodom da ne izgube miris mora). Zalijem bijelim vinom i s malo vode, dodam 2 lista lovora, posipam sitno nasjeckanim peršinom i krušnim mrvicama. Posolim, popaprim i pustim da se kuha 15-ak minuta. Uz to obično kuham tjesteninu ili samo rižu. Kad se tjestenina ili riža preliju šugom od škampa, to je jako fino. Čovjek se može samo toga najesti. Lidija...

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

29. avg 2004 11:47

Skoraj na enak način kot Lady_L jih pripravlja moja svakinja, le da na olivnem olju prepraži tudi čebulo in da nekoliko več paradižnikove omake oz. pelate. Omaka je dobra tudi samo s kruhom. Njam, njam.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

30. avg 2004 19:35

Jaz najprej na olivnem olju popražim škampe ter drobno sesekljan česen in petršilj. Zalijem z juho in suhim belim vinom in dodam žlico ali dve konjaka. Pustim vreti nekaj minut, dodam drobtince in bešamel in pustim vreti približno 5 minut. Količino juhe, vina, drobtinic in bešamela pač prilagajam glede na količino škampov in željeno gostoro omake. Če je omaka pregosta, pač dodam še nekaj drobtin, če je preredka, nekaj juhe in vina. Paradižnika ne uporabljam, kerga mož ne marain ima raje škampe na buzaro - belo. Pred serviranjem stresem v buzaro še kuhane špagete in vse skupaj na visoki temperaturi hitro prevrem, da se tudi špageti "navzamejo okusa". Sicer pa buzaro pripravljam v voku. Sem jih pripravila v soboto, ko sem v ribarnici dobila lepe sveže škampe. Ja, še to: jaz za buzaro kupim škampe srednje velikosti, ta velike pa raje spečem na žaru. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti