budha  

član od: 8.11.2008

sporočila:11

tema odprta - 20. maj 2019 13:05 | ogledi: 617 | odgovori: 3

MOj 4o let s tar strojje rekel "dost je ". Popravilo  ? Kot kakšen cenejši novi. ! Ker pa ne šivam več toliko kot včasih, rabim nekaj osnovnega .

Ali je katera kupila in uporablja EASY HOME, kupljen v Hofer-ju.

Hvala za odgovore in nasvete .

budha

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2235

22. maj 2019 19:50

Ne vem, če bi v Hoferju, meni je dober Toyota JEANS, nizka cena pa če greš v ponedeljek, ko imajo kuponček, še kaj profitiraš. Jaz ga imam in za tisto osnovno šivarijo je čisto OK, preizkušeno. Le lahek je, proti dobremu staremu železnemu bagatu. Včasih kar pleše po mizi. Ampak nič groznega, le predebelih stvari ne potegne. Cena je pa res ugodna. Tega imam jaz 1 leto in je bil takrat celo znižan na 160€. Mogoče ga kje ceneje dobiš.

https://www.merkur.si/sivalni-stroj-toyota-jeans-17

marjja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 1814

23. maj 2019 21:00

Šivalni stroji so zdaj zelo poceni v primerjavi s prejšnjimi časi. Za nov stroj bi jaz obvezno hotela imeti takega, ki ima avtomatsko gumbnico in vgrajen vdevalec igle .Pa rokavnik včasih pride prav za težje dostopna mesta.   Vzorčnih vbodov imajo malo morje, tudi obrobni, oziroma overlok šiv imitirajo.  Nekateri imajo možnost nastavitve položaja igle. 

Imela sem možnost šivati na starem stroju, na nožni pogon ki je imel samo ravni šiv, pa  nato električni s cik-cak šivom in možnostjo ročne gumbnice, Bagatov zelo dober stroj z velikim izborom možnosti,   nazadnje sem sama  dobila za darilo stroj firme Elna. 

Ta zadnji je zelo prijazen in nekompliciran stroj,  zelo enostavna menjava vodoravno vstavljenega čolnička,  če bi kupovala novega bi prišel v ožji izbor.

Razlika v ceni med čisto enostavnim in malo boljšim strojem ni velika. Ne govorim o zelo kompliciranih.  Čisto vseh funkcij doma verjetno ne rabiš, preveč kompliciran stroj ti tudi vzame veselje do uporabe. No, vsaj meni. 

Nekaj podatkov sem ti napisala, upam, da ti pomagajo pri izbiri. 

Katrin11

Sporočilo je spremenil(a) katrin11 dne 24. maj 2019 22:10

tinkabinka71  

član od: 26.3.2015

sporočila: 9

24. maj 2019 6:34

do nedelje ima Elna vse stroje v akciji.

tinkabinka71

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Balenka
MOJ vrtCila
malo za hecrajko0028
Kaj danes za zajtrksijasaja
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti