Stroj za izdelavo testenin

zvonka 42  

član od: 2.9.2018

sporočila: 6

tema odprta - 8. maj 2019 22:23 | ogledi: 3.176 | odgovori: 4

Kupiti nameravam stroj za izdelavo testenin,takšnega, da lahko daš zamesit iz vsaj 500 g moke do 1 kile. mi lahko pomagate katere znamke. Malo sem že gledala philipsove ali trebs unold,amak ti so samo za 300 g moke. ga ima katera in kako se obnese.Hvala.

 

zvonka 42

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. maj 2019 8:54

Imam unold 68801 in piše, da gre noter 350 g moke, a jaz dam tudi pol kg in lepo zamesi (v tem aparatu sem do nakupa stroja za gnetenje, mešanje in stepanje mesila tudi kvašeno testo). Oziroma moki dodam vedno tudi pšenični zdrob, da je testo bolj mehko, voljno. 

Kolikor vem je večina teh gospodinjskih strojev za 350 do 400 g moke, za večjo količino so potem malo bolj zahtevni stroji. 

Tudi jaz sem sprva gledala philippsa, sploh zaradi dizajna, potem pa sem ugotovila, da za 80 evrov, kolikor je stal unold, dobim še kak nastavek več oziroma mu glede na philipsa nič ne manjka in sem za 120 evrov razlike do cene philippsa kupila nekaj drugega. 

 

Sicer je pa odvisno, koliko boš stroj uporabljala. Za pogosto uporabo je pametno dati nekaj denarja več in izbrati stroj z boljšimi materiali, bolj vzdržljivega torej. Za občasno pripravo, kot je to pri nas, morda 1x na 10 do 14 dni, cenejša varianta povsem ustreza. 

mamamia

zvonka 42  

član od: 2.9.2018

sporočila: 6

9. maj 2019 11:45

Hvala za dobro informacijo.Ročno vedo delam iz 10 jajc, jih dobro posušim in potem imam zalogo nekje za 1 mesec ali pa malo dlje.Samo problem je v mesenju testa, ker me bolijo sklepi na rokah.

zvonka 42

tinkabinka71  

član od: 26.3.2015

sporočila: 13

14. maj 2019 14:17

jaz tele strojčke gledam že kar nekaj časa, res da philipsove, za unold pa sploh nisem vedela.mamamia A praviš, da je tudi uredu , stane cca 70 € ta model,. sedaj delam na kenwooda, sam je toook enga dela prvo testo, pol plahte, pol nudlčke al pa za makarone tako nagaja,,,, tole zgleda pa tako simpl, če dela.

a ima še kdo tako žvau?

 

lp 

tinkabinka71

Sporočilo je spremenil(a) tinkabinka71 dne 14. maj 2019 14:52

zvonka 42  

član od: 2.9.2018

sporočila: 6

15. maj 2019 15:26

Meni je philipsov bolj všeč po izgledu, sam ne vem , če v redu dela,Najraje bi imela takega v katerega  lahko daš vsaj  0,50 dkg moke. ampak so vsi do 0,30 dkg.Sem mislila, če se bo kdo javil, ki jih prodaja.

lp

zvonka 42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti