Topljenje mrvic

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

tema odprta - 20. mar 2019 13:56 | ogledi: 2.026 | odgovori: 15

Pozdrav vsem!

Imam vprašanje v zvezi z mrvicami ... jutri bomo imeli praznovanje, torto bom naredila danes. Delala bom Schillerjevo torto, ki jo bom z vanilijevo kremo tudi premazala.

Celo torto bom "oblekla" v pisane mrvice, kar pa me malo skrbi ... se bodo mrvice na kremi raztopile oziroma začele spuščati barvo? Res ne bi rada, da dobi slavljenka na koncu namesto luštkane pisane tortice nek "brezbarvno-pisan" zmazek. :/

 

Za vse odgovore in nasvete se že zdaj zahvaljujem, vsem lep dan!

s0ncek*

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

20. mar 2019 14:49

Odvisno od vlažnosti kreme, kvalitete mrvic, ne nazadnje tudi vlage v hladilniku oz. prostoru, kjer boš torto hranila do praznovanja... takole preko spleta je težko vedeti, kako se bo zadeva obnašala.

Jaz bi plast kreme namazala na krožniček, posula z mrvicami, pustila v prostoru, kjer bo torta, in spremljala videz. Tako boš najbolje ugotovila, kako se bodo mrvice obnašale na tvoji kremi. N.pr. če bodo razpadle po petih urah, lahko torto brez skrbi posuješ tri ure pred praznovanjem...

V.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. mar 2019 16:35

Na kremi se ti bodo ziher topile in puščale barvo.

jade

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

20. mar 2019 18:02

Jaz ti svetujem, da se krema čimbolj strdi. Vsaj  nekaj ur ali čez noč. Tako se mrvice ne bodo napile iz puščale barv. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2019 18:50

Meni se zdi škoda tako imenitno torto, kot je schillerjeva, pokvariti s sladkornimi drobtinami. Na tako torto sodi po moje kak zelo zadržan okras. 

Vsekakor se bodo drobtine v kremi začele topiti, ne glede na čvrstost kreme ali karkoli. Čim bo torta na sodbni temeperaturi, bodo začele spušati barvo, Izkušnje, ne pametovanje.

mamamia

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. mar 2019 7:44

Dobro jutro!

Vsem hvala za nasvete, torta je uspela, danes tik pred praznovanjem pa dobi še mrvice (po vaših nasvetih, sem vesela, da torte nisem posula že včeraj in hvaležna za vaša mnenja).

 

Mamamia, kar se pa tiče Schillerjeve torte in mrvic; se absolutno strinjam s tabo, nikakor pa se ne strinja naša osemletnica, ki je trenutno pač v obdobju mavric, samorogov in bleščic - hvala bogu, upam, da se je otroška igrivost čim bolj dolgo drži. :)

 

Vsem še enkrat hvala!

LP

s0ncek*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2019 9:15

s0ncek* je napisal/a:

Dobro jutro!

Vsem hvala za nasvete, torta je uspela, danes tik pred praznovanjem pa dobi še mrvice (po vaših nasvetih, sem vesela, da torte nisem posula že včeraj in hvaležna za vaša mnenja).

 

Mamamia, kar se pa tiče Schillerjeve torte in mrvic; se absolutno strinjam s tabo, nikakor pa se ne strinja naša osemletnica, ki je trenutno pač v obdobju mavric, samorogov in bleščic - hvala bogu, upam, da se je otroška igrivost čim bolj dolgo drži. :)

 

Vsem še enkrat hvala!

LP

s0ncek*

A ja, za osemletnico vsekakor mora biti pisano, jaz sem mislila, da gre za odraslega. Potemtakem tudi kakšna bleščica ne bi bila odveč.

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. mar 2019 9:27

V takem primeru bi pustila mrvice, da naredijo svoje

lp, mzm

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. mar 2019 9:40

mišzmoke je napisal/a:

V takem primeru bi pustila mrvice, da naredijo svoje

lp, mzm

Ja, saj mogoče res niti ne bi bio slabo.

s0ncek*

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. mar 2019 9:41

mamamia je napisal/a:
s0ncek* je napisal/a:

Dobro jutro!

Vsem hvala za nasvete, torta je uspela, danes tik pred praznovanjem pa dobi še mrvice (po vaših nasvetih, sem vesela, da torte nisem posula že včeraj in hvaležna za vaša mnenja).

 

Mamamia, kar se pa tiče Schillerjeve torte in mrvic; se absolutno strinjam s tabo, nikakor pa se ne strinja naša osemletnica, ki je trenutno pač v obdobju mavric, samorogov in bleščic - hvala bogu, upam, da se je otroška igrivost čim bolj dolgo drži. :)

 

Vsem še enkrat hvala!

LP

s0ncek*

A ja, za osemletnico vsekakor mora biti pisano, jaz sem mislila, da gre za odraslega. Potemtakem tudi kakšna bleščica ne bi bila odveč.

 

mamamia

Saj tudi kakšna bleščica bo "padla" gor, drugače sploh ne gre.

s0ncek*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2019 13:26

s0ncek* je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
s0ncek* je napisal/a:

Dobro jutro!

Vsem hvala za nasvete, torta je uspela, danes tik pred praznovanjem pa dobi še mrvice (po vaših nasvetih, sem vesela, da torte nisem posula že včeraj in hvaležna za vaša mnenja).

 

Mamamia, kar se pa tiče Schillerjeve torte in mrvic; se absolutno strinjam s tabo, nikakor pa se ne strinja naša osemletnica, ki je trenutno pač v obdobju mavric, samorogov in bleščic - hvala bogu, upam, da se je otroška igrivost čim bolj dolgo drži. :)

 

Vsem še enkrat hvala!

LP

s0ncek*

A ja, za osemletnico vsekakor mora biti pisano, jaz sem mislila, da gre za odraslega. Potemtakem tudi kakšna bleščica ne bi bila odveč.

 

mamamia

Saj tudi kakšna bleščica bo "padla" gor, drugače sploh ne gre.

s0ncek*

Ko se spomnim svoje hčerke v teh letih ... samo da se je bleščalo. Še na kavbojkah je hotela imeti bleščice. Kot da je bila v prejšnjem življenju sraka.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti