Aparat za izdelavo sladoleda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 26. jun 2004 11:50 | ogledi: 8.969 | odgovori: 27

Trenutno sem v dilemi, ali naj ga kupim ali ne - glede na količine sladoleda, ki ga pojemo pri nas, bi se mi splačalo. Kakšne izkušnje imate z njim in pa kakšno znamko mi svetujete - gledala sem enega Phillipsovega za dobrih 12 tisočakov, ima precej več funkcij kot cenejši Eltin Zanima pa me, nisem namreč uspela naštudirati navodil do potankosti, kako je z delanjem sladoleda iz jogurta in ne samo iz mleka in smetane

Loni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. jun 2004 17:51

Jaz imam ta aparat že nekaj let, zato se cene ne spomnim. Uporabljam ga pa manj kot sem si mislila. Moji otroci sladoleda ne marajo, za " starega " ga pa ne bom delala, razen za ga malo pocrtat. Delala sem samo sladoled na bazi smetane in mleka + sadje. Mislim da bi bilo z jogurtom isto. Je pa doma narejen sladoled NESRAMNO dober. Glede znamke ti ne vem svetovati - jaz se pri vseh aparatih držim pravila - bolj enostavno in preprosto. Ne da rabiš za vsako operacijo navodila debeline knjige. Veliko ledenih užitkov, čeprav imam oblečen pulover in me boli grlo za umret. Imaš kakšen nasvet z kom ali čim bi si olajšala bolečino poleg žajblja? Lumpica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. jun 2004 19:44

Pri nas imamo aparat za sladoled, in sicer znamke SIMAC, kupljen v Italiji. "Ljubljanski" je star že skoraj 15 let, pa še vedno super deluje. Tudi "primorski" je iste znamke, vendar star le dve leti. Oba sta redno v uporabi, saj delamo sladoled mnokokrat (za vsak "šmorn" - dober izgovor, a ne?). Delamo ga iz vsemogočih sestavin - lubenica, melona, češnje, jagode, borovnice....., vse mogoče mlečne variante (tudi z raznimi likerji), namesto smetane smo poskusili tudi že jogurt (iz priložene knjige receptov), bil je sicer užiten, vendar ni nikogar posebno navdušil. Sta pa naša aparata te vrste, da lahko sladoled poješ takoj, ko ga aparat naredi (cca 20-25 minut) in posode ni potrebno dajati v skrinjo. Čeprav mi navadno naredimo vsaj štiri vrste sladoleda, tako da prvi počaka zadnjega v hermetično zaprti posodi v skrinji. Pred mnogimi leti sem kupola aparat za sladoled v obliki obroča, ki ga je bilo ptrebnoi dati v skrinjo, pa sem to posodo uporabila za cvetlični aranžma, saj se bil sladoled preveč v kristalih...

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

26. jun 2004 20:20

LUMPICA , pojej vsaj tri stroke česna -z malo kruha ali brez -česen dobro prežveči in počasi požri - DVAKRAT NA DAN -meni pomaga . Kontra možu ,on včeraj lumpast ,ti danes česnova .....HA ,HA ,HA - Nastavi se sončnim žarkom, tudi oni pomagajo k ozdravitvi . Marta

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

26. jun 2004 21:31

Zdravo! S punco ze nekaj casa razmisljava ali bi kupila aparat, ker se pri nas poje zelooo veliko sladoleda cez celo leto in to predvsem na osnovi cokolade. Sadni sploh ne pridejo v postev. Poskusala sva vse recepte in ga naredila z mikserjem in ni bilo OK. Punca je namrec zelo izostren okus za sladoled in zelo malo je takih, ki so dobri. Predvsem bi naj bil kremast. Ce pozna kdo saldoled iz MB pri Lastovki bo vedel o cem govorim. Mislim, da si tisti slascicar pomaga z nekaksnim gelom iz alg, kolikor sem uspel izvrtati iz njega in enkrat sem celo videl, da je v aparat dodajal prozoren gel. Prosim, za iskrene odgovore in zanima me se ali se investicija splaca (kupovanje vseh sestavin)? Hvala in lep pozdrav, Kolma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2004 16:06

Nada! A se ti da pogledat, kaj za en model je. Sem že pobrskala po mreži in našla en model - "Simac gelateria 800 bianco" za 0,9 l sladoleda. Glede na to, da sem s primorskega konca, imam Italijo blizu, pa še teto čez mejo. Bi bilo najbolj enostavno, če bi mi povedala še kam naj grem najprej firbcat. Glede na to, da sem še cel teden na dopustu, bi lahko šla v akcijo v zelo bližnji prihodnosti. Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 27. jun 2004 16:09:41

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jun 2004 7:44

lumpica, nasvet iz Ašiča. Skuhaj dva krompirja (neolupljena), daj ju na kuhinjski servet, speštaj in malo počakaj, da se ohladita (nekaj minut). Nato zavij krompirja v servet, le-tega si naveži okrog vratu (krompir mora biti tako vroč, da komaj zdržiš), čez njega zaveži brisačo (da bo krompir čim dlje vroč), na glavo si daj volneno kapo (čez ušesa) in pojdi v posteljo. Pokrij se z odejo čez rame. Počivaj 2 uri in nato krompir odveži. Meni je omenjena krompirjeva terapija neštetokrat pomagala. Srečno.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jun 2004 10:27

Kaj so taki sladoledarji brez hlajenja posode v zmrzovalniku? Se vidi koliko ga uporabljamo in se zanimamo zanj. Imam novo tipkovnico in mi oprostite kakšno zatipkanje. Hvala za nasvete za moje boleče grlo. Bom poskusila. Trenutno pa ne, ker sem včeraj ( po nasvetu) grgrala - no ne ravno grgrala šnopec in me zdaj še glava boli. Še dobro da sem na dopustu. Sem imela v načrtu desant na plevel v vrtu. Zdaj bom pa zagrnila okno, da ne vidim plevela. Privoščila si bom dober film ( najbrž vmes zaspala ) poklicala picerijo.......in bila na dopusti. Plevel naj pa kar raste!!!!!! Lumpica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

28. jun 2004 10:51

Jaz imam od Philipsa. Notranja posoda se hrani oz. hladi v zamrzovalniku ves čas, ko aparata ne uporabljaš, saj mora biti zamrznjena oz. vsaj 18 ur. Mi zadnje čase bolj malo uporabljamo, si me pa spomnila nanj in ga še danes naredim. Lp, Asja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

28. jun 2004 10:54

Aparati za izdelavo sladoleda so tudi z lastnim hlajenjem. Tak stane okoli 60.000,00 SIT ( ga je mož prejšnji teden gledal čez mejo - 260 EUR). Sladoled je narejen v cca pol ure in je čudovit, kremast. Jaz ga delam tudi iz jogurtov : jogurt z goznimi sadeži, dodam sladkor in smetano ali mleko in dobim sladoled z okusom gozdnih sadežev in podobno. V ta aparat lahko dam marsikakšne sestavine, precej se prepuščam domišljiji, obstajajo le količinska razmerja. Sladoled se med istočasnim hlajenjem tudi ves čas meša, zato nastane penast in rahel - seveda je pogoj gostota sestavin. Poskusila sem s smetano ali pa s posnetim mlekom. Ali kdo ugane rezultat? Kateri je bil boljši, bolja kremast? Lep pozdrav Suzana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. jun 2004 11:43

Hja, po vsej logiki bi to moral biti tist s smetano, ampak....hmmmm....pa menda ja ne namiguješ na tistega s posnetim mlekom??! To bi bilo čuuuudovito! ;) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti