Aparat za izdelavo sladoleda

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

28. jun 2004 15:13

Bi bilo, a? Če nimam vsaj mleka s 3,5% mm ga raje ne delam in to mi je marsikdaj problem, ker kupujemo 1,6. Pa imam vedno pri strani kak liter 3,5, pa tudi kako rastlinsko smetano (dlje traja kot navadna in je ni potrebno plansko kupit in takoj porabit) za nujne primere. Suzana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jun 2004 16:11

Jaz v aparat za sladoled zvrnem kar sadni jogurt in tisto, kar nastane, je rahlo in kremasto in penasto in zmanjka v hipu. LP cervus

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

28. jun 2004 22:34

Loni Na mojem aparatu je napis: IL GELATIO 800, The Ice Cream Boy. Nazadnje (pred nekaj tedni) sem podobne modele videla v Famillii oz. v tisti trgovini desno pod samopostrežno, kjer imajo predvsem tehniko ipd.- takoj čez mejo v Škofijah in pa tudi v Trstu v Mediamarktu v tistem novem centru - TORRI d"Europa. Jaz sem aparata pred leti kupila v Palmanovi v Merkatone zeta. Kar se pa cene tiče, pa se mi niti slučajno ne sanja, kolikšna je. LP Nada Sporočilo je spremenil(a) nadaM dne 28. jun 2004 22:39:30

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. jun 2004 8:02

Nada, ni tema tega foruma, pa vseeno. Kako je kaj v centru Torri d"Europa? Kakšne trgovine? Nivo, cene? Mimika

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. jun 2004 12:17

Pri nas je bil aparat za izdelavo skladoleda dolgo želja, ki ni prišla na vrsto, pred štirinajstimi dnevi pa je prišel k hiši kot darilo za rojstni dan. Znamka DeLonghi. Ker sem ga hotela takoj preizkusit, sem bila malo razočarana, da ja moral prenočiti v skrinji, zdaj je pa že ok, ker ga vsakič sproti, ko ga "odrabim" pomijem in vrnem na hladno. Tako je zmeraj pri roki. Kar se tiče sladoleda, smo vsi doma navdušeni - doslej smo preizkusili recepte iz priložene knjižice - čokolada, vanilija, jagoda,. malina, lešnik - drugo še ni prišlo na vrsto. Zadevice so rahle, kremaste (je pa res, da jaz že malo improviziram in ko dodajam smetano, jo prej stepem). Za pripravo porabim 10-15 minut, meša se potem še kakšne pol ure in to je to. Lahko se ga liže takoj, ampak meni je boljši, če odstoji kakšno uro še v skrinji. Kar se tiče ekonomičnosti - glede na posodo, v katero ga spravim, bi rekla, da ga je za kakih 15 kepic - pri naših sladoledarjih bi bilo to dobra dva "prešerna". Jaz pa za osnovni recept, zdaj ko je sadje doma, ne porabim niti jurja. Torej, se splača, sploh če sladoledoholik, kot jaz. Cena - ker je bil moj aparatek darilo, točne cene ne vem, ko sem jih tazadnje občudovala še na policah pa so imeli v Merkurju dva, enega za cca 12.000,00 SIT in enega za 16.000,00 SIT Tako, to so moje, čisto sveže izkušnje - za vse, ki morda še oklevate, pa receptek, s katerim smo se mi sladili, dokler nismo imeli aparata 0,5 kg. sadja (očiščenega...banane, breskve, marelice, jagode, maline, borovnice...) 0,3 kd sladkorja (lahko tudi manj - pač po okusu in v odvisnosti od sladkobe sadja) 2 kisli smetani (ali smetana in jogurt, ali 2 jogurta) Vse skupaj zmešaš v multipraktiku in dodaš dve stepeni "šlag peni". Med zamrzovanjem občasno premešaš. ...ali pa za tiste, ki imate Ronica zamrznejno sadje in sladkor za nekaj sekund zavrtiš, da se zmelje (res na hitro) in skozi odprtino v pokrovu kar med miksanjem doliješ tekočo hladno sladko smetano. Sladoled je nared tako rekoč v minutki, je pa res, da ni prav kompakten in ne preveč dolgo obstojen. Irena

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

29. jun 2004 18:07

Mimika, res ni trgovinski center tema tega foruma, vendar ga le obišči.Notri si lahko cel dan, posebno če imaš s sabo punce okoli 20 let ali malo čez... Cene pa mislim, da so še vedno (v glavnem) nižje kot pri nas. Nada

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. jun 2004 21:13

Hvala za vse informacije. Tega od DeLonghi-ja sem si tudi že ogledala. Ima iste funkcije kot Simacov, pa tudi cena je podobna. Bom razmislila do konca tedna. Loni

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

30. jun 2004 16:40

Pozdravljeni! Tudi pri nas doma se pojedo industrijske kolicine sladoleda, tako da sem si dalj casa zelela kako tako zadevico. Ker pa ne stane ravno malo, sem si, za pokusinjo, stroj izposodila od kolegice in doma poskusila, kako deluje. Kolegica ga je namrec nameravala prodati, ker ga sama ne uporablja toliko, kot je predvidevala. Aparat sem imela doma kak mesec, v tem obdobju sem naredila sladoled samo dvakrat. Priprava je bila dokaj zamudna, cakanje na koncni izdelek tudi. Tako sem sem se odlocila, da ga za enkrat ne bom kupila. Sladoled je bil sicer dober, pa vendar ne tak kot pri sladoledarju na vogalu, kjer lahko vsak clan druzine dobi natanko tak okus, kot si ga zeli. Ce imas moznost, si stroj za enkrat izposodi, da bos videla, ce ti odgovarja. Prijeten poletni oddih, ribica Sporočilo je spremenil(a) ribica dne 30. jun 2004 17:01:54

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

30. jun 2004 17:13

Ribica, se ne strinjam s tabo, da je priprava zamudna. Res obstajajo recepti, ki so taki, a je veliko takih, ki jih pripraviš v minuti ali dveh in potem samo počakaš pol ure, da se ohladi in zmelje.Če daš notri smetano, kako jajce in vaniljo, je pa sladoled boljši kot pri sladoledarju. Tiste extra okuse pa se res ne splača delat, razen če jih daš potem v skrinjo, kjer pa niso več tako dobri.Jaz največkrat delam: vaniljo, fior di late,čokolado, nutello in jogurtove - sadne.Vsi ti so hitri in dobri.Baje, da so dobri tudi sorbeti, ki so tudi hitreje narejeni, a se nikoli ne spomnem na njih. Suzana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. jul 2004 7:31

Tudi jaz imam tak aparat doma, pa nekako nismo preveč zadovljni. Otroci so mi takoj povedali, da je trgovinski boljši, meni pa je domač boljši. Škoda, saj doma točno veš kaj daš notri. Motilo me je pa zlasti to, da se je metlica, ki meša, zatikala v rob posode, ker je ob robu hitreje zamrzovalo, morala sem pač vseskozi stati zraven in "štemati" koščke ledenega sladoleda od roba posode. In to hitro, sicer je motor preveč trpel, če sem pa ugasnila, se pa ni več zavrtel, ker je led hitreje nastajal, kot sem ga uspela odstraniti. Moj je namreč tak, da vložek vložiš za 12 ur v skrinjo in potem delaš sladoled. Ali ima še kdo tak roblem in kako ga rešuje?Prosim nasvet. Druga stvar pa ta, da če nismo pojedli vsega naenkrat oz. v roku 1-3 ur (ne spomnim se kako dolgo je vzdržal predno se je začet taliti) je bil , če si ga dal v skrinjo tako trd, da ga ni bilo možno dobiti iz posode. Morda so bili krivi recepti, ampak sprobala sem različne...no, to je moja izkušnja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti