Restavracija za supine- blizu centra

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 19. feb 2019 8:06 | ogledi: 7.239 | odgovori: 50

Se opravicujem za obrabljeno in morda nezanimivo temo, ampak osebna izkusnja pri takih odlocitvah najvec steje.

Prijateljica iz tujine prida maja/zacetek junija / na ogled Ljubljane. Mislim, da bi radi sli tudi k masi v stolnico ali franciskanom. Torej bi okrog poldne kosili nekje v centru, zelijo bolj  slovensko hrano. Okrog 50 ljudi, tako da pridejo od Tromostovja pes. Mi lahko kaj svetujete? Sama ne poznam, razen tiste na Gradu, ki je po moje rahlo predraga ze enodneven, zal bolj bezen turisticni ogled. Nadaljujejo na Gorenjsko, kjer bodo prenocili.

Cena in nivo srednje kakovosti, okrog 20-25 evrov na osebo.  Kdor je vezan na avtobus in na urnike pac nima prevec izbire in je zato vsak dobronameren nasvet, izkusnja res doborodosel. Sploh ker potem ostane prijeten(ali negativen) vtis tudi zaradi dobre hrane in prijetne postrezbe.

Hvala vnaprej

murnik

kozamurnik

sporočila: 2311

19. feb 2019 8:10

za skupine, ne supine,  ne vem zakaj ne morem popraviti naslova

murnik

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. feb 2019 10:47

Gostilna Figovec je mislim postala Slovenska gostilna, pa Šestica, bo še kdo kaj pomislil.

branka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. feb 2019 11:32

sicer ne poznam restavracij v centru, se pa spomnim, da je bilo nam nekoč v času, ko smo hodili v Lj na oglede kakšnih predstav, najbolj imenitno jesti v Maxijevi samopostrežni restavraciji. In vidim, da še vedno "laufa", da niso zaprli. 

Ognjič

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. feb 2019 14:05

Nisem vec na tekocem z lokali v centru, za slovensko kulinariko sta mi prisli na pamet dve,  Sokol in Vodnikov Hram. Ce bi bila skupina manjsa bi rekla Klobasarna

"Stressed is desserts spelled backwards!"

bibaleze1  

član od: 27.5.2018

sporočila: 10

19. feb 2019 14:52

Figovec, Šestice ne priporočam-drago in nekvalitetno...

 

 

bibaleze1

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

19. feb 2019 15:46

Sokol se je meni zdel vredu

pinguwin

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

19. feb 2019 17:03

Kozamurnik rabi prostor za 50 ljudi, to je po moje omejitev izbire.

branka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. feb 2019 17:20

Sokol se mi zdi dobra izbira z domačo hrano, pa verjetno se da še kaj dogovorit glede na število oseb in menuja. Tudi najbližje je stolnici. Vodnikov hram ima tudi dobro hrano, zraven vzpenjače na grad. Figovec je precej stran. 

Čimprej poklicat in se dogovorit, najbrž zna biti ponudba dovolj ugodna in prilagojena. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

19. feb 2019 17:48

Če se je sokol kaj popravil v zadnje pol leta.bi šlo,če so ostali na istem nivoju,kot prej,niso ravno najboljša izbira.Prej Vodnikov Hram.Čeprav v samem centru niti ni ene prav dobre gostilne.Vsi,kao,nudijo domače,je pa daleč od tega.To,če letako kelnerji v narodnih nošah,ne pomeni,da je domača gostilna.Itak pa tujci pridejo1 1x pa redki še kdaj.Zato se jim kar malo žvižga.Tako,da,kot predlaga Ognjič,je mogoče še bolje.Velike razlike v okuso ne bo,kvečjemo bolše.

ultranova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti