Kako porabiti tatarec?

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

tema odprta - 3. jan 2019 10:46 | ogledi: 2.667 | odgovori: 12

Na Silvestrovo sem naredila nekoliko preveč tatarca, ki ga do včeraj nismo speli pojesti, ostalo ga je cca pol kg. Bil je skozi v hladilniku, je okusen, sem ga pa danes dala v zmrzovalnik, da se ne bi pokvaril. Ali bi ga po odmrnitvi lahko vkomponirala v kako drugo jed? Rabim namige. Mazali na kruh ga ne bi več, ker je bil narejen iz odmrznjenga kosa mesa - torej je meso bilo zamrzovano dvakrat.

BABI 2+2

Temo je spremenil(a) BABI 2+2 dne 3. jan 2019 10:47

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. jan 2019 11:09

Tatarec gor ali dol in ne glede na ceno. Neprekuhano ali drugače termično obdelano meso se ne sme nikoli dvakrat zmrzovati. Torej je edina pot, da ga zavržeš. Če ga ne bi dala zamrzniti, bi iz njega lahko naredila čudovito mesno omako, za testenine, musako in še kaj. Sedaj pa ko je meso dvakrat zmrznjeno pa ga lahko samo zavržeš in pika. Vem, da ga je škoda, ampak tako je, če ne želiš pokvariti svojega zdravja. 

Pa lep ponovoletni pozdrav

 

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

 

dočka

Sporočilo je spremenil(a) dočka dne 3. jan 2019 11:09

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

3. jan 2019 11:36

Pred 1 uro sem ga dala v zmrzovalnik, sedaj sem ga vzela ven, ker še ni nič zamrznil. Po tvojem nasvetu bom naredila omako za preliv testenin. Hvala

BABI 2+2

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

3. jan 2019 11:42

Moja sestra si je danes naredila dve tanki pleskavici.

Anemiilat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jan 2019 13:56

In v čem je taka grozna razlika, če ga 2x zamrznemo, pa vzamemo drugič po, recimo, 5 dneh ali če ga uporabimo takoj, ostanek tatarca namreč. Res me zanima, v čem je ta silna nevarnost. 

rimljanka

petruska81  

član od: 7.5.2010

sporočila: 50

3. jan 2019 16:07

To tudi mene zanima! Res! A lahko kakšen strokoven odgovor! 

 

petruska81

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

3. jan 2019 18:09

Mamamia ima en recept-mislim, da svinjsko ribico ovijes v tatarca in listnato testo in speces. Meni je bilo fino- ne najdem recepta, morda se bo oglasila.

branka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

3. jan 2019 18:44

branka.mahnic je napisal/a:

Mamamia ima en recept-mislim, da svinjsko ribico ovijes v tatarca in listnato testo in speces. Meni je bilo fino- ne najdem recepta, morda se bo oglasila.

branka

Branka.mahnic, jed oziroma recept, ki ga iščeš (dve različici,  piščančji in puranji file), najdeš že v mojem gornjem postu, samo na povezavi v njem je treba klikniti ...

Opisala jo je tudi v blogu z naslovom Večerja za šest . Dodajam še povezavo na njen blog , v katerem opisuje televizijsko snemanje priprave  te jedi. 

Pa še videoposnetek televizijske oddaje

Katarinči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2019 19:47

Katarinčni, malo si mi spomine obudila. 

Mimogrede, Mojmir Šiftar, takrat še mlad kuhar v oddaji, je v nekaj letih postal eden najbolj prepoznanih mladih slovenskih chefov, vodnik Gault&Millau pa ga je proglasil za najbolj obetavnega mladega chefa za leto 2019. z obrazložitvijo: 

"Njegova mladost je vir drznosti, ustvarjalnosti, zagnanosti in prej prednost kot ovira. Mladi chef kaže zdravo ambicioznost, ki je ne skriva. Prav tako ne skriva, da je zaljubljen v čaj, saj je izdal knjigo 44 odtenkov čaja; zanj pravi, da je njegova najljubša sestavina pri kuhanju in ga rad uporablja tudi na svojih krožnikih. Na tekmovanjih v tujini si je že prikuhal več medalj, zdaj ustvarja v restavraciji Evergreen v Smledniku. Gault&Millau Slovenija 2019 je v Mojmirju Šiftarju in njegovih krožnikih prepoznal talent, strast in predanost ter ga izbral za najbolj obetavnega mladega chefa."

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. jan 2019 20:09

Mamamia, super si!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti