Božična večerja

taanjaa  

član od: 11.9.2015

sporočila: 52

tema odprta - 21. dec 2018 21:41 | ogledi: 3.910 | odgovori: 12

Živjo vsako leto imamo praznični meni za Božično in novo-letno večerjo Za letos še ne vem, kaj bi pripravila (no, razen sladica že vem, kakšna bo ). Kaj imate v načrtu ve?

taanjaa

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

22. dec 2018 8:46

Pri nas bo mesni in  morski meni.

Mesni bo sestavljen iz pršuta, suhe salame, dimljene svinjske ribice, pohančkov,  sirov - brie, s čilijem in zorjen sir, francoska solata, vloženi feferoni, jurčki in kumarice.

Morski bo sestavljen iz tuninega namaza v mini testeninskih posodicah,  morske solate iz gamberov, školjk in lignjev, pečenih škampov.

Zraven bo domač kruh.

Pijače - rose penina, belo in rdeče vino, sok, voda.

Za sladico bo jagodno- čokoladna torta za dve slavljenki in domači piškoti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. dec 2018 11:12

Pridem Trixi, vsega po malem bom.   Klobuk dol, carica! Pri nas bo naslednji dan kosilo kot običajno, pa potica in piškoti. Družina se je prepolovila, velik del je čez lužo- Ampak to ni vprašanje, zgolj razmišljanje na glas.Vsem želim vesel, topel Božič in mir v duši in srcih!

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2018 17:58

Puran, raca, rdeče zelje, pražen  krompir, solate, potica in drobno pecivo, mož  pa si bo naredil hobotnico v solati, juho iz školjk in gambere na olivnem olju s česnom, ker mu nihče v hiši noče delat obroka samo za njega. Seveda me zanima, kako bo spacal vse to svoje skupaj.

mamamia

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

22. dec 2018 19:49

Pri nas letos malo razširjeni, pečena krača, francoska, mogoče za mazati biftek, keksi, potica,čokoladni liker doma narejen, vino, pa dober klepet!

 

Anemiilat

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

22. dec 2018 20:03

Jaz na 24.delam, k sm bla za peko doma.. zato bo mati skuhala šunko ali kračo, zraven bodo sir s čilijem, sir z orehi in sir z zelišči.. Mislim, da bo pripravila tudi francosko solato, jaz k nisem oboževalec le-te, zame pa bo pečena paprika..za sladico domača orehova, lešnikova (k sm jo danes spekla) in metina potica (k jo bom jutri spekla). .piškotov iman dovolj za nekaj časa zraven domač jabolčni sok za atija, midve z mami pa kozarec muškata ali refoška..in to bo to.. Aja pa se kruh.. 

Vitavitameae

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

22. dec 2018 20:20

Pri nas bo rulada iz mletega mesa polnjena s pršutom in sirom, pohančki s sezamom, njoki in sirovi ocvrtki, cvetačna omaka s sirom in francoska + zelena solata. 

Sladica bo pa kar potratna potička in piškotki. 

Naslednji dan pa samo goveja juhica in ostanki, ker bo tradicionalno dan za lenarjenje .

Sandra_a

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12635

22. dec 2018 20:51

Pri nas letos, na zeljo sina:

          mrezna pečenka

         pomfri

         zelena solata in motovilec

         piškoti,

         obisk polnočnice  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

madoka  

član od: 17.10.2018

sporočila: 83

22. dec 2018 22:10

Mi imamo 24tega post, tak da bodo ocvrti fileji osliča in postrv iz pečice. Zraven pire krompir in kitajsko zelje

Na Božič bom naredila govejo juho z jetrnimi cmoki, divjačinski (damjak) zrezki v omaki, dunajski svinjski, pomfri, kus kus z zelenjavo, zelena solata, francoska solata, orehova in makova potica

26tega bomo pa imeli bograč (svinjina, govedina, divjačina...tak kak more bit )

madoka

madoka  

član od: 17.10.2018

sporočila: 83

22. dec 2018 22:12

Aja...na koncu sledi jamranje o pridobljenih kilogramih

madoka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. dec 2018 8:19

Pri nas je bil dolgo časa, zato da se nismo prerekal jedilnik vedno isti. Teatarski biftek na toastu, pečena postrv iz pečice, blitva krompir, motovilec in radič s fižolom. Za sladico pa pečena jabolka z orehi... Pa še malo sadne kupe za potem.

Sedaj ko smo pa vsi vsak po svoje pa ni več tako urejeno. 

LP, Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti