Na pomoč - testo za potico ni kipnilo

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2018 13:09

Pravljična, gospodinja si čisto ok, le to mi ni jasno, če že več let delaš po tem receptu, kaj je narobe. Trac ima prav, nočna potica vzhaja samo enkrat. Ne rečem, da ti naredi tako, a jaz bi testo razvaljala, dala nadev, zvila in po postopku za pečenje nočne potice. Tukaj sem doma.Nočno delam že leta in mi vedno rata. Naj rata še tebi. Potem pa javi, kaj je nastalo. Pa daj kakšen "cenejši" nadev, mogoče pehtran, če nočeš orehov. Recimo.

 

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. dec 2018 13:52

pravljicna je napisal/a:

Aja, recept sem vzela ta za nočno potico.

Ne razumem, zakaj bi testo za nočno potico, katere posebnost je ravno dolgo in počasno 1x vzhajanje, vzhajala v kruhomatu?  

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 20. dec 2018 13:53

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

20. dec 2018 14:00

Eh ... sem butasto napisala. 

Sestavine za testo sem vzela iz recepta za nočno potico. 

Pač ... najprej (ko sem bila še brez otrok in imela temu primerno več časa) sem delala nočno potico. Ker mi je vedno ratala, sem enkrat poskusila tudi tako, da sploh nisem pustila vzhajati, ampak sem jo enostavno dala v pečico in spekla. In je ratala.

Potem sem poskusila še tole varianto s kruhomatom. In je spet ratala.

 

In ker je ob dveh malih otrocih cel podvig gnesti testo na roke (ne da bi morala vmes si 100x umiti roke in komu kaj pomagati ali pa koga reševati pred ne vem kakimi situacijami) se poslužujem kruhomata, recepta za nočno potico se pa držim samo zato, ker vem, da rata - kar za druge recepte nisem ziher in raje ne tvegam.

 

No, pa da še javim rezultat. V testo sem zamesila potem rozine in dala peči. Nastal je prav lepo kipnjen  rozinov kolač.  

 

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. dec 2018 14:46

Sicer vsak po svoje, a ravno tale recept za nočno potico se mi zdi priročen ob otrocih. 

Ko gredo spat zamesiš, nadevaš, daš v pekač in pustiš vzhajat. 

Zjutraj je pripravljeno za peko (s petka na soboto ali s sobote na nedeljo)

V bistvu se lažje zorganizira, kot da si moraš skupaj vzeti par ur časa.

trac

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2018 15:28

No, evo, pa imamo še en recept za dobro rozinovo potičko al pa kolač, kakor že. Super!

 

naor

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. dec 2018 17:14

pravljicna:  če bi takrat, ko sem sama imela majhne otroke, imela na voljo kruhomat, bi dala zvečer testo v kruhomat le gnesti.  Po pol ure  oz.  preden se prične program vzhajanja (in ko bi otroka že spala) , bi ga vzela ven, naredila klasično nočno potico in hop v hladilnik.  Zjutraj pa v pečico. Vem pa, da ima vsaka gospodinja in vsaka mama svoj "urnik" in tak  morda ne bi prišel v poštev.

Cila

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

20. dec 2018 18:13

Pri nas kakršnekoli večerne dejavnosti v moji lastni režiji odpadejo, ker je hčerka nočni ptič že od rojstva in tako pred 22.00 sploh ne morem karkoli planirati. Potem se mi pa enostavno ne da več. 

 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2018 12:41

Včasih gre vse narobe četudi je bil recept preizkušen že sto krat. Se zgodi, o razlogih pač ugibamo. Moja edina peka potic, z eno izjemo uspele makove pred 25 leti, je bila v času, ko sem še imela kruhomat. Aparat je zamesil krasno testo, vzhajalo je tako, da je skoraj nasproti prišlo, kot se reče, ko pa sem ga mešala ročno, je bilo vse skupaj boljtako tako. Sicer se pa nisem niti trudila kaj preveč, ker sta tašča in mama delali čudovite potice.

Pravljična, imate pač rozinov kolač. Ena izkušnja več. 

mamamia

pravljicna  

član od: 27.10.2015

sporočila: 43

21. dec 2018 17:26

Mož je komentiral, da naj še večkrat pečem potico. Zdaj imamo namreč rozinov kolač IN potico.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti