Božično novoletno pecivo 2018

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

25. nov 2018 21:27

Vse pohvale vsem, ki nameravate peči toliko različnih piškotov. Kaj bi se ob toliki množici piškotov našla kakšna vrečka piškotov zame ?  

dočka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

26. nov 2018 19:25

Pozdravljene,

letos bi se lotila tudi cimetovih zvezdic. Pa me zanima, kako jih tako lepo prevlečete s snegom in da je sneg tako lepo snežno bel. Spomnim se, da je bilo že enkrat o tem debata, pa žal ne najdem.

Hvala in uspešno peko vam želim!

Moycaa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. nov 2018 13:49

Moja ambicija za letos so samo orehovi kifeljčki, ki ne bodo razpadli. Vse ostalo bo pa klasika po preskušenih receptih gospe Kalinškove z manjšimi modifikacijami, odvisnimi od vremena, zvezd, lune pa še česa.

 

Snežno bel preliv na zvezdicah ostane, če zmešaš sladkor v prahu z beljakom.

Sonja

lanzarote  

član od: 1.3.2011

sporočila: 6

28. nov 2018 14:25

MI lahko svetujete recept za krhke piškote, ki jih izrezujemo z modelčki, ki so res krhki in ne postanejo takoj mehki?

Hvala!

lanzarote

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. nov 2018 16:51

Če je to problem ne glede na recept, potem bo problem drugje - vsi piškoti postanejo mehki na vlažnem zraku. Uporabi škatlo za kekse, ki se res tesno zapira, in dodaj vanjo sušilo; zelo dobro sušilo je kar kuhinjska sol - lahko si sama narediš vrečko iz blaga, napolni jo s soljo, tesno zaveži in daj v škatlo h keksom. Preskušeno deluje. 

Sonja

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

28. nov 2018 20:23

Zanimivo tole s sušilom

branka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. nov 2018 5:29

Tudi jaz bom pekla, če bo vsaj minutka časa in bo zdravje služilo - najbrž klasiko in potem še kaj po trenutnem navdihu. Pa Miklavža čakam, da mi prinese suho sadje, da bo potem tudi dober, bogat sadni kruh (zadnji, pozabljen hlebček iz skirnje, ravno v teh dneh počasi drobim in je odličen) - kakšen hlebček bo šel tudi za darilo, pa dobra orehova in čokoladna potica zadnji vikend pred Božičem, za novo leto pa keksi, keksi, keksi.....Vedno pa delam po eno rundo vsakih piškotov, ker so ponavadi recepti za cca 500-1000 g pečenih keksov. Izjema so le tisti, ki se jih da potem tudi poljubno okrasit, tako da jih rata potem več rund iz ene osnove. Keksi so potem za novoletna darila,  nasušila sem veliko jabolk in kakija + lahko dodam še malo kupljenih rozin, brusnic, kakšno marelico ali suho slivo, pa kakšna vrečka kave ali kaj močnejšega domače izdelave in to bo to.

Uspešno delo vsem skupaj - se še beremo.

 

tedyka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. nov 2018 13:10

Sem že pekla , pa imela sem devet palčkov-pomočnikov. Spekli smo kukije, speculaase (nekateri palčki so sedeli na ušesih, pa so vrgli v testo ene četrt kile soli. Ne glede na to, da sem posebej opozorila in celo pokazala. Verjetno niso  razumeli, ker nisem dovolj nazorno pokazala, kako primeš s palcem in kazalcem en ščepec. Dobro, da smo jih poskusili, predno se bodo znašli na Miklavževi stojnici.), dišavne piškote in navadne piškote. Gledano preko prsta, je vse uspelo v nulo. Slane speculaase smo lansirali kot letošnji modni hit. Oni, ki uporabljajo kilogramsko sivo gobico med ušesi, niso nasedli -

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 29. nov 2018 13:10

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. nov 2018 14:25

elaphus je napisal/a:

....Slane speculaase smo lansirali kot letošnji modni hit. ....

prebarvas jih z tempera barvicami, in lansiras kot okraski iz odisavljenega slanega testa ce pa lahko skoznje potegnes vrvico so pa okraski za jelko 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti