Božično novoletno pecivo 2018

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. dec 2018 21:37

testeninca je napisal/a:

Vitavitameae po katerem receptu si delala rogljičke in medvedje sapice. 

Za oboje imam namrec vec receptov pa z nobenim nisem popolnoma zadovoljna...

 

testeninca

Božanski zelo krhki rogljički so tile: https://www.kulinarika.net/recepti/3710/sladice/vaniljev

Sonja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

10. dec 2018 6:17

Vitavitamae medvedje sapice mi recemo žepkom, nadevanim z marmelado in nutelo... Ti jih imas na tretji sliki... 

 

testeninca

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

10. dec 2018 11:22

Ahaaaa..  Recept je iz kulinarike.. Krhki žepki z marmelado... Edino namesto vanili sladkorja dodam dve žlički vanili arome od dr. Oetker.. Pa domačo kislo smetano.. Recept je top.. Za čokoladni nadev pa uporabim namaz spar premium k piše nugat s koščki lešnikov.. To ni nutela..

Vitavitameae

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2018 21:06

testeninca je napisal/a:

Vitavitamae medvedje sapice mi recemo žepkom, nadevanim z marmelado in nutelo... Ti jih imas na tretji sliki... 

 

testeninca

Zanimivo, te razlike v poimenovanjih. Mi tem šapam iz krhkega ali skutnega testa pravimo + žepki, medvedje šape pa kolačkom, podobnim magdalenicam (madeleine). Le da so naše šape bolj podobne šapam kot so te magadalenice. 

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. dec 2018 6:51

Mamamia, tudi pri nas enako. Jaz pod medvedjimi šapami razumem piškotke delane v modelčkih, kot za orehe, školjkice, obstajajo tudi za medvedje šape. Sama jih pa nimam, sem jih pa že videla. Sem pa malo gledala tudi slike na googlu in je eno in drugo piškot, ki ga ponekod poimenujejo medvedje šape - tako da......

tedyka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

15. dec 2018 21:55

Medvedje sape sem naredila po tem receptu, res je top. Rogljičke bom pa jutri.

Letos se pri nas se cokoladni huzarski krapi ponavljajo... 

testeninca

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

16. dec 2018 7:24

Aja.. Rogljičke tudi potrebuješ recept? Zdle sm šele videla.. Pozabila odgovoriti na drugi del vprašanja.. Delala sem orehove in smetanove.. Smetanove po receptu z oblizni prste in je top za orehove je pa babicin in je sledeč : 180 g moke, 140 g namizne margarine (edino pri tem receptu jo uporabljam), 70 g sladkorja, 60 g zmletih orehov.. Zgnetes, narediš rogljičke.. Testo nič ne počiva.. Peces na srednji višini na 180 tm 10 min.. Odvisno od moči pečice.. 

Vitavitameae

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

18. dec 2018 21:21

Naša tradicionalna božično novoletna peka piškotov, ki je namenjena za obdaritev, končana ob veliki pomoči moje mami. Zameseno 31 različnih test. Količina - velika. Sem pa v mikrovalovki da je smrdela cela hiša. Sem a tudi .

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. dec 2018 6:15

Jaz tudi topim čokolado v mikrovalovki - samo dam na manjšo moč - 50 % npr in malo dalj časa  - pa še preverjam in premešam vmes in se res lepo stopi. 

Tudi maslo ali margarino malo otopim v MV  tudi na moč 30%, da ne frca vsepovsod in se le zmehča.

Če pa MV nima te možnosti pa je vsaj za čokolado (preverjeno) treba dajati krajše intervale - vmes premešati, pa ponavljati zadevo, dokler ni čokolada primerno otopljena. Druga opcija pa je vodna kopel in na štedilnik.

Darjuška - moje iskrene čestitke - kar fouš sem ti, da si imela čas, da si vse to naredila in verjamem da tudi uživala.

tedyka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

19. dec 2018 8:20

tedyka dobro vem kako se topi čokolada v MV , ampak ko se hiti in vmes en greje mleko in pusti program na full in ti nato uletiš s čokolado, je rezultat tak kot je bil Čas je pa relativna zadeva, se ga vedno najde, če se nekaj hoče . Pomemebna pa je še dobra organizacija in tako je v soboto in še 6 popoldnevih nastalo skoraj 38 kg piškotov.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti