Izdelava poročne torte

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

4. dec 2018 13:46

Isustar in MiriBon hvala vama za informacije. Ta vikend sem pekla prvo poskusno torto, da sem preverila ,če je krema, ki sem si jo zamislila za torto, dovolj kompaktna, da zdrži več nadstropij. Naj vam povem, da kljub temu, da je bila krema rahla in torta sočna, je torta zdržala 2 nadstropji, pa še je bilo rezerve. Torej, hvala vsem, ki ste mi pomagale s kakršnimi koli nasveti.

Ko bo poroka mimo, pa objavim kakšno sliko torte (in mogoče tudi recept).

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

Vsesadkosneda  

član od: 11.12.2012

sporočila: 178

4. jun 2019 14:57

končno mi je uspelo najti čas, da izpolnim svojo obljubo in poročam o končem rezultatu glede najine poročne torte. Kot sem že v začetku teme rekla, sem poročno torto naredila sama. Na koncu sva se z možem odločila, da naredim 2 torti - eno "ta lepo" in eno samo za razrez (brez poročne okrasitve). Vsaka torta je bila drugega okusa in oblike. Ta okrašena torta je bila mangovo-jogurova s kakvovim biskvitom, bila je okrogla in dvonadstropna, okrašena s pravim cvetjem. Druga pa je bila čokoladno-lešnikova s čokoladnimi in lešnikovimi biskviti, bila je pravokotna. Te druge na žalost nimam na sliki, ker je prišla iz kuhinje v gostišču že razrezana, drugo so pripeljali, da sva jo zarezala midva.

 

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

4. jun 2019 15:30

Čestitke za poroko. Torta

 

 

 

dari

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

4. jun 2019 15:58

Čestitke za poroko in torto!

daga

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. jun 2019 8:33

Kapo dol, zelo lepo ti je uspela :) Čestitke in vse najlepše obema!

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

5. jun 2019 10:29

Čudovita in predvsem dejstvo, da si jo naredila sama, vsaka čast

       Obenem tebi in mozu, iskrene čestitke , ob vstopu na skupno zivljensko pot, naj vaju spremlja

 

https://www.youtube.com/watch?v=axS8s2NIRIY

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 5. jun 2019 11:05

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jun 2019 10:43

Čudovita tortica! Vidiš, pa si vse lepo izpeljala! Iskrene čestitke mladoporočenca, veliko sreče, ljubezni na vajini skupni življenjski poti!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

5. jun 2019 11:33

Čestitke za poroko in torto.

LILJANA ŠUŠTAR

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jun 2019 13:24

Vsesadkosneda je napisal/a:

končno mi je uspelo najti čas, da izpolnim svojo obljubo in poročam o končem rezultatu glede najine poročne torte. Kot sem že v začetku teme rekla, sem poročno torto naredila sama. Na koncu sva se z možem odločila, da naredim 2 torti - eno "ta lepo" in eno samo za razrez (brez poročne okrasitve). Vsaka torta je bila drugega okusa in oblike. Ta okrašena torta je bila mangovo-jogurova s kakvovim biskvitom, bila je okrogla in dvonadstropna, okrašena s pravim cvetjem. Druga pa je bila čokoladno-lešnikova s čokoladnimi in lešnikovimi biskviti, bila je pravokotna. Te druge na žalost nimam na sliki, ker je prišla iz kuhinje v gostišču že razrezana, drugo so pripeljali, da sva jo zarezala midva.

 

Vsesladkosneda (slastnakuhinja.blogspot.si)

O, vidim, da si v trendu, slečena torta. Lepo si jo naredila, ni kaj, tudi okus mi je povšeči, osvežujoč, kar dobro dene po večerji. Si res lahko ponosna nase. Pa vse dobro na skupni poti seveda. 

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. jun 2019 5:13

Moje iskrene čestitke za ta pomemben korak v življenju in na skupni poti. Čestitke tudi za torto in predvsem za pogum, da si v teh zadnjih norih dneh pred poroko uspela najti čas in voljo, toliko verjela vase, da si to izpeljala več kot odlično.

Lep dan še naprej.

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti