Školjke v krušni peči

ms  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

tema odprta - 24. jun 2004 9:12 | ogledi: 5.086 | odgovori: 6

Mene pa zanima, ali pozna kdo recept za pripravo okusnih školjk (dagenj) iz ¨krušne peči¨?

Namreč, pri nas se dobijo v eni gostilni zelo, zelo dobre. Tako na plošči, z nečim ¨zalite¨/prelite (mogoče s kakšnim stepenim jajčkom ali podobno) in s peteršiljčkom in česnom... MMMMM, jih kar vonjam! Kakšna poslastica!

Je komu to poznato?

Zelo bi me veselilo, če mi jih pomagate ¨pripraviti¨!!!!

Hvala!

lp

ms

ms  

član od: 8.1.2002

sporočila: 5

24. jun 2004 13:31

UUUU, a nihče tega ne pozna!!!((( Temu se reče ZURZZUELA! Sem pa dala v iskalnik, pa mi nikjer ne vrže tega ven, razen v omenjeni gostilni! lp ms

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. jun 2004 16:21

Hojla! Za katero gostilno se gre? Ažo-koh!

Senior  

član od: 19.8.2003

sporočila: 10

27. jun 2004 9:21

Jaz sem po iskalniku Google našel pizzerijo Fontana v Krškem. Na njihovi spletni strani je tudi fotka te jedi. Izgleda zelo privlačna. lp Senior Senior

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

27. jun 2004 17:18

Na Vrhniki pri Botru tudi pripravljajo take školjke, le da jim rečejo gratinirane školjke. Po moji raziskavi vsebine, je na vsaki školjki le sir, najbrž isti, kot za na pico, potem pa to spečejo v krušni peči in preden servirajo polijejo s tržaško omako. Je pa čudovito! Najbrž je to to! Taia

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

27. jun 2004 17:25

Hojla. Pizerija Fontana je v starem delu Krškega. Školke so pri njih zelo dobre. Zraven ti ponudijo še frišni kruhek iz krušne peči. Recepta pa ne izdajo. Ažo-koh!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. jun 2004 9:07

Zdravo! Dobre školjke imajo tudi v Piceriji Plus v Sevnici. Mislim, da je na vsaki školjki sir, zraven se peče pa tudi paradižnikova "makica" - pelati. To se da fino "popivnat" s kruhom. Sama bi jih verjetno kar tako naredila. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti