Kje kupiti starter kulture za jogurt?

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 24. sep 2018 18:19 | ogledi: 3.520 | odgovori: 4

Rada bi naredila podoben jogurt kot ga ima dukat ali hofer, ker je zelo kremast in ni skoraj nič kisel kot ostali navadni jogurti. Seveda pa bom uporabila kozje mleko in to takšno, da nima neprijetnega vonja, recimo sparovo bio kozje mleko.

Ker sem prebrala, da je kremavost in okus odvisen od kultur, ki jih dajo noter, me zanima, kjer bi to lahko kupila? 

Je vseeno če dam žlico ali dve navadnega jogurta v kozje mleko? Probala sem tako, pa ni bil ravno dobro pripravljen. Sem imela občutek da je premalo bakterij in je še vedno bilo preveč vode. Če ima kdo izkušnje s pripravo domačega jogurta s takšnimi kulturami kot jih imajo pri teh jogurtih naj sporoči. hvala.

Vanesa84

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

25. sep 2018 8:25

Hvala!

Vanesa84

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2018 10:19

Jaz delam iz domačega kozjega mleka z dodajanjem jogurta, sem probala tudi s starter kulturami (kupljenimi v DM čez Alpe, še celo neke bifidus variante), pa moram priznati, da nisem opazila takšnih razlik, da bi se mi te kulture splačalo kupovati. Tudi z dodajanjem navadnega jogurta dobim čvrst jogurt. Imam pa mašinco za 1 l mleka, tisti mini lončki mi niso bili všeč. Timer imam na 6 ur in to je to. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti