Nasveti in organizacija - peka torte

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

tema odprta - 24. sep 2018 12:04 | ogledi: 3.522 | odgovori: 17

Pozdravljeni mojstri in mojstrice!

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. sep 2018 12:54

Tudi tebi pozdrav Tricya98 , kaj je pol tvoje sporočilo ? Samo pozdrav ali si želela povedati še kaj ??

 

hedonist

Sporočilo je spremenil(a) hedonist dne 24. sep 2018 12:54

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

24. sep 2018 14:52

Sem pisala, da bi kdo povedal kako se ponavadi organizira pri peki tort. Pa sem se usedla in zapisala za kaj bi rabila približno časa.

1. Pripravim pekač, nastimam pečico in pripravim sestavine za torto

2. Umešam maso, ulijem v pekac in dam pečt.

3. Pospravim posodo, nastrgam čokolado, Segrejem sladko smetano, dodam maslo, ščepec soli in potem to zmešam s čokolado. 

Tuki se zgubim. A potem to moram ali ne smem dat v hladilnik? Hočem imet tak kremast nadev med sloji, pa da torto lepo oblečem v to kremo, da bo čvrsta ker bi rada čez naredila mirror glaze. Vprašanje je kako priti do čvrstega kremastega nadeva in do mirror glejza. 

 

Hvala za pomoč. :) 

Tricya98

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. sep 2018 16:04

Tricya98, lepo pozdravljena! 

Jaz ponavadi segrejem samo smetano in notri nadrobim koščke. Ko se stopi jo pustim na sobni temperaturi, da se ohladi in jo dam čez noč v hladilnik. ( tople ali vroče nikakor na stekleno površino v hladilnik, ker bo steklo počilo)

Jaz ne dodajam masla ali karkoli drugega. Nekatere dodajajo rumenjake. Uprabim mešanico čokolade za kuhanje in 70% čokolade, ki jo naredi bolj polno.

Naslednji dan to mešanico stepem premažem testo in nekaj časa pustim v hladilniku, da se popolnoma strdi in ohladi. Vsaj nekaj ur. Za mirror glaze stopim maslo in čokolado. Z metlico ga dobro mešam, da je gladko. Pustim še malo časa, da ni prevroče in oblijem torto. Kajti, če je prevroče bo vse steklo dol in bo stopilo smetano.

Več ti bodo povedale/ li naše/ši mojstri iz kulinarike, ki ogromno pečejo in se zverzirani do potankosti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. sep 2018 17:26

Ker sem se te dni prvič ukvarjala s temi svetlečimi sladicami, nočem pametovat, ampak mirror glaze pač ni stopljena čokolada in maslo. Na you tubu je kar nekaj filmčkov, ki nazorno prikažejo postopek izdelave te svetleče zadeve.

rrr

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. sep 2018 17:30

Ja, rrr imaš prav . Tisti tvoj mirror glaze je res nekaj drugega, kot preliv iz masla in čokolade, ki se ne sveti.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

24. sep 2018 17:57

Trixi hvala, hvala, hvala neštetokrat! Bom poskusila tako! To, s čimer premazes testo načeloma lahko uporabim tudi za glajenje površine torte, ali si to mislila-torej tako, da lahko to uporabim kot nadev in tudi za glajenje površine torte? Je kaj drugače če je čokolada bela, moram kaj prilagodit? Hvala za vso pomoč! 

Tricya98

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

24. sep 2018 18:25

ribaracarak je napisal/a:

Ker sem se te dni prvič ukvarjala s temi svetlečimi sladicami, nočem pametovat, ampak mirror glaze pač ni stopljena čokolada in maslo. Na you tubu je kar nekaj filmčkov, ki nazorno prikažejo postopek izdelave te svetleče zadeve.

rrr

Sem si pogledala, naredim par raziskav na netu pa pišem, če mi kaj ne bo jasno. Hvala ti :)) 

Tricya98

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

24. sep 2018 18:28

Pri beli čokoladi moraš biti pazljiva pri temperaturi, na kateri jo topiš, saj se ti lahko ob previsoki temperaturi zaradi vsebnosti mleka sesiri.

Sicer pa imaš za t.i. 'cake frosting' malo morje opcij, od mirror glaze do chocolate ganache, heavy cream (klasična stepena sladka smetana), buttercream frosting ali pa kar brez. Malo pobrskaj na YT za same postopke vse teh iztočnic v angleščini.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 24. sep 2018 18:30

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

24. sep 2018 20:46

ribaracarak je napisal/a:

Ker sem se te dni prvič ukvarjala s temi svetlečimi sladicami, nočem pametovat, ampak mirror glaze pač ni stopljena čokolada in maslo. Na you tubu je kar nekaj filmčkov, ki nazorno prikažejo postopek izdelave te svetleče zadeve.

rrr

Sem si pogledala, naredim par raziskav na netu pa pišem, če mi kaj ne bo jasno. Hvala ti :)) 

Tricya98

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

24. sep 2018 20:51

MiriBon je napisal/a:

Pri beli čokoladi moraš biti pazljiva pri temperaturi, na kateri jo topiš, saj se ti lahko ob previsoki temperaturi zaradi vsebnosti mleka sesiri.

Sicer pa imaš za t.i. 'cake frosting' malo morje opcij, od mirror glaze do chocolate ganache, heavy cream (klasična stepena sladka smetana), buttercream frosting ali pa kar brez. Malo pobrskaj na YT za same postopke vse teh iztočnic v angleščini.

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 24. sep 2018 18:30

Hvala MiriBon, sem pobrskala. Panika me daje pri angleščini samo zaradi tega, da bom kaj narobe razumela. Je pa veliko receptov tudi v slovenščini tako da od vsepovsod malo vzamem. Bom naredila tako, da bom nadev uporabila za frosting, zamrznila čez noc, naslednji dan pa čez pa dala mirror glaze, ki se naredi s kondenziranim mlekom in želatino. Ta postopek mi je še najbolj zihr in všeč :) Hvala za pomoč ❤️

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti