Nasveti in organizacija - peka torte

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

25. sep 2018 6:11

Meni se najlepše dela če upoštevam tole časovnico:

1. dan zvečer spečem oblate ali biskvit za torto (kakor se pač odločim delati) in naredim osnove za kreme (np skuham osnovo za vanilijevo ali čokoladno kremo, če delam po receptu kot za klasično kremo, stopim čokolado v smetani, skuham sadno osnovo.... - kar se pač mora nekaj časa hladiti ali odležati v hladilniku)

2. dan zjutraj npr, če imam čas naredim kreme do konca (dodam stepeno smetano, maslo..... kar je pač treba dodat hladni osnovi kreme in nadevam torto (prerežem biskvit, namočim in nadevam) - to delam v obodu torte in že na servirnem pladnju ali krožniku, da nič več torte ne prestavljam potem. Torto postavim v hladilnik in pustim da se prepoji in poveže.

2. dan zvečer ali 3. dan potem torto vzamem iz oboda in jo po želji okrasim. Včasih je potrebno torto tudi med posameznimi fazami krašenja še malo pustiti pri miru, da se glazura ohladi, strdi, stabilizira....

Če upoštevam približno tak razpored ni bojazni, da bi torto jemala iz oboda preden bo krema strjena, da bi se torta potem posedala in podobno. Vse od enkrat se namreč ne da narediti - pač upoštevaj postopke tudi pri kremah - nekatere rabijo več, druge manj, da postanejo primerno trde in obstojne.

Naj ti dobro uspe.

tedyka

Tricya98  

član od: 24.9.2018

sporočila: 8

26. sep 2018 18:10

Tedyka ravno to sem potrebovala. Hitro bom skočila v Mercator po stvari, ki jih še rabim in spekla biskvit Oz oblate, mislim, upam da bom ravno se ujela glede na to da se čez 2 dni praznuje. Hvala ti!

Mina43  

član od: 22.8.2019

sporočila: 19

24. jul 2020 12:58

Obupano iščem recepte za torte, kjer je že testo samo dobro in sočno (vsebuje maslo, sladkor, moko in po možnosti še mlete orehe ali mandlje). Poleg tega imam rada, da ima testo tudi določen okus, na primer po kavi, grenkih mandljih, čokoladi z rumom ali konjakom. Osnove za kreme smo včaih delali s pudingi (če je šlo za bolj preproste torte) ali z jajci, ki smo jih stepali nad soparo. Nato smo jim dodali maslo in še poljubne okuse od sadja, kave do čokolade. Tudi kreme nismo namazali na debelo, ampak le toliko, da je postala torta sočnejša.Sedaj takšnih tort žal nihče več ne dela. Želela sem kupiti dobro torto za praznik, pa so mi povsod ponujali samo lepo okrašene torte, o okusu in konsistenci pa bolje, da ne govorim. Ali še kje v Ljubljani pripravljajo res dobre torte (brez korenčka, Nutela, jogurta, olja v testu in podobnih novotarij)? Za odgovor bi bila zelo hvaležna.

Mina 43

Mina43

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

24. jul 2020 20:41

Piši Ninji24, na zasebno, ona dela dobre in malo drugačne torte. Se ne oglaša več tu na forumih

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jul 2020 13:30

 

Mina, zelo se strinjam s teboj, sama se se vedno spominjam okusa tort iz slascicarne iz svojih otroskih let in res takega okusa ne dobis vec.

Ce Ninja se kdaj pokuka na Kulinariko naj ve, da jo zelo pogresamo, jaz zelo.

 

 

naor

pikec85  

član od: 27.8.2008

sporočila: 44

15. feb 2021 13:44

Mina43 je napisal/a:

Obupano iščem recepte za torte, kjer je že testo samo dobro in sočno (vsebuje maslo, sladkor, moko in po možnosti še mlete orehe ali mandlje). Poleg tega imam rada, da ima testo tudi določen okus, na primer po kavi, grenkih mandljih, čokoladi z rumom ali konjakom. Osnove za kreme smo včaih delali s pudingi (če je šlo za bolj preproste torte) ali z jajci, ki smo jih stepali nad soparo. Nato smo jim dodali maslo in še poljubne okuse od sadja, kave do čokolade. Tudi kreme nismo namazali na debelo, ampak le toliko, da je postala torta sočnejša.Sedaj takšnih tort žal nihče več ne dela. Želela sem kupiti dobro torto za praznik, pa so mi povsod ponujali samo lepo okrašene torte, o okusu in konsistenci pa bolje, da ne govorim. Ali še kje v Ljubljani pripravljajo res dobre torte (brez korenčka, Nutela, jogurta, olja v testu in podobnih novotarij)? Za odgovor bi bila zelo hvaležna.

Mina 43

Mina43

Mislim, da so daleč tisti časi, ko je bilo vse doma narejeno odlično.... Izdelovanja tort je vse bolj industrijsko, umetno ... Čeprav se na FB-ju še najdejo kakšne res top slaščičarke s posluhom za detajle in izvedbo kot se šika!

pikec85

Lilymtc  

član od: 5.2.2021

sporočila: 1

12. mar 2021 16:58

zanimivo

Liljanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti