Ali nas žlica moke lahko ubije?

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

tema odprta - 15. sep 2018 15:23 | ogledi: 2.297 | odgovori: 17

Zelo dolgo na TV, na raznih portalih razglašajo, kako se nobena jed naj ne zgoščuje z moko, moka, o to pa ne...To postaja že prava mantra, jaz pa seveda zgoščujem poleg ostalih gostil tudi z moko in pri tem nimam nobene slabe vesti. Če nimaš alergije na gluten, potem seveda poješ več moke tako v kruhu, cmokih, testeninah pa še kje, kot v enem z žlico moke zgoščenem ajmohcu ali golažu...

BABI 2+2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. sep 2018 15:34

Se strinjam s tabo, BABI2+2.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. sep 2018 16:29

Draga BABI, pred nekaj časa sem gledala oddajo Dobro jutro na RTV Slo o mokah. Poudarek je bil na temo, da je sedaj povsod reklama o brezglutenskih mokah. Odgovor strokovnjaka je bil, da ni potrebe izogibanja mok in uživanja brezglutenskih, razen za tiste, ki jim je medicinsko dokazano, da jim škoduje. Pravi, da trend govori le o tem, kako so navadne moke nezdrave, ampak, da se z omejitvijo zdravih mok tudi slabša prehrana ljudi. Npr. polnozrnatih...

Žlica moke ne bo v enemu dobremu golažu naredila prav nobene hude škode. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. sep 2018 16:29

Babi,

brez skbi - saj če dandanes gledaš portale in bloge samooklicanih gurujk zdravega življenja, potem je smrtno vse po vrsti - navadni sladkor, fruktoza, riž, moka, sadje, meso, mleko in vse iz njega tako ali tako, da ne govorimo o svinjski masti, zaseki.... in od rastlin so dovoljene samo tiste, katerih imena ne znaš izgovoriti (tipa goji, maca, chia....).

A te nič ne greje občutek, da smo potemtakem mi iz bolj stare šole tako rekoč nesmrtni, ko že 50+ let kljubujemo strupom, pa se nam še vedno (skoraj) nič ne pozna?

Sonja

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

15. sep 2018 17:00

Ha, ha Limnol, in še vedno smo tu, hvala bogu, pa še kako desetletje ali več dodatno se nadejamo a ne?

BABI 2+2

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

15. sep 2018 17:53

Jesse! Jaz tudi tako mislim!

 

 

Anemiilat

Yaxim  

član od: 13.9.2016

sporočila: 29

15. sep 2018 18:01

Se strinjam z limnol. Ob poplavi vseh informacij o (domnevni) škodljivosti ogljikovih hidratov, maščob, sadja zaradi fruktoze, sadja in zelenjave zaradi pesticidov, jogurtov zaradi vsebnosti sladkorja, mesa zaradi dodanih hormonov (?) in podobno, sem prišla do zaključka, da sploh ni smeli več ničesar jesti. Pa bo najbolj zdravo☺️ 

Yaxim

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

15. sep 2018 20:46

Žlica moke te lahko ubije, samo zeeelo velika žlica mora biti. Na primer od bagra. Jaz sem skoraj že nehala brati priporočila in prepovedi o hrani, razmišljam, da je najbolje jesti čim manj predelano hrano. Je malo več dela v kuhinji, a če je veselje do kuhe, kar gre.  

Katrin11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. sep 2018 9:34

Punce, jaz sem tako vesela teh vaših pogledov na moko. Ker zdaj je očitno moda da vsake toliko nekaj razglasijo za škodljivo, nezdravo itd .... me pa kar kljubujemo, tudi naši otroci. Ob vseh teh previdnostnih ukrepih samooklicanih prehrambnih gurujk in gurujev pa se pri otrocih pojavlja vedno več alergij in drugih težav, povezanih s hrano. Zakaj neki???

Sem zagovornik tega, da se - razen iz zdravstvenih razlogov seveda - ne odrečemo ničemer, da uživamo lokalno in sezonsko hrano kolikor se pač to da (čeprav se goji jagode veliko bolj nobel sliši od na primer jabolka za zajtrk). Žlica sladkorja, moke ali zaseke nikomur ne bo "riti predrla", je rekla moja tašča, in s tem se strinjam.

Tisti, ki vijugajo med prepovedmi, odpovedovanju in opozorili oškodljivosti pa naj kar izvolijo, samo mene naj pri miru pustijo, pa bo vse ok.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. sep 2018 16:25

Mamamia, če bi na kulinariki obstajali všečki, bi ti jih zdaj nalimala en kup. Tak je, viš, eni smo pač taki, da nam je kuhat in jest veliko veselje, za zdravje pa  poskrbimo, ko je treba. 

Sonja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

16. sep 2018 17:55

  za obe... Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti