Osnovni tečaj kuhanja

bossko  

član od: 5.9.2018

sporočila: 1

tema odprta - 5. sep 2018 15:33 | ogledi: 2.286 | odgovori: 3

Pozdravljeni vsi skupaj,

ali mogoče kdo tukaj gor ve, če obstaja v okolici Sežane (lahko tudi Koper ali Nova Gorica) kak osnovni tečaj kuhanja, kjer bi se lahko naučil kuhati? Hvala za kakršne koli informacije.

Namreč kuhanje mi predstavlja trenutni izziv, ker sem se ločil. Prej je večinoma kuhala žena. Sam znam pripraviti npr. različne testenine, rižote, krompir in meso, kaj več pa res ne. In imam vsakodnevne izzive na tem področju v smislu kaj bom jedel, kaj bom pripravil otrokom, ko pridejo k meni. V bistvu sem čisto brez idej, pa še kuhati ne znam kaj dosti in bi rad naredil en korak naprej na tem področju. Hvala za razumeanje in 

lep pozdrav.

bossko

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. sep 2018 20:06

Boško, dokler ne najdeš tečaja, se ozri po naših bolj enostavnih receptih, prepričana sem, da ti bo uspelo kaj dobrega skuhati!

 

naor

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

6. sep 2018 7:54

Živjo.

Za tečaj žal ne vem, nisem iz tistih koncev. Bi pa predlagala knjigo Kuharstvo (avtorice Pepike Levstek s sodelavci), ki je v bistvu učbenik za predmet kuharstvo za programe SŠ na gostinski šoli. Notri je ogromno preverjenih receptov in razložene osnove tehnik termičnih obdelav, rezanja, shranjevanja... Prepričana sem, da si jo lahko sposodiš tudi v knjižnici.

Vse dobro na novi poti!

Lp, 

 

Kitanna

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

6. sep 2018 8:21

Tudi na yutube je veliko receptov z nazornim načinom priprave.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti