Katere strešnike izbrati

robertinho  

član od: 17.2.2016

sporočila: 9

tema odprta - 30. avg 2018 15:24 | ogledi: 3.557 | odgovori: 9

Čao,

eno vprašanje...vem, da je bila že podobna tema, ampak kar nekaj časa nazaj, pa me zanima, če je kaj novega na tem področju...

Uglavne, doma bomo morali zamenjati strešne kritine... Fotr je čist napaljen na tele strešnike: http://www.skrin.si/stresna-kritina-stresnik, meni je pa bolj všeč Gerard: https://www.gerardroofs.si/sl/ al pa Bramac: https://www.bramac.si/navigator/proizvodi/bramac-st.

A ima kdo doma katero od teh in je NE bi priporočal? In zakaj? 

Hvala,

lp

 

robertinho

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

30. avg 2018 15:37

Sosed je na lopo dal najcenejši Bramac Tako je rekel, da se ne splača za lopo.  Po 10 letih zgleda streha žalostno v primerjavi z ostalimi strehami, ki so že precej dlje pokrite. 

Ob pogledu na to streho, jih jaz zase ne bi vzela. Dobro bi bilo, ko bi kakšno vsaj 10 let staro streho videl v naravi in govoril z lastnikom na mestu. Nova kritina je vsaka lepa.

Katrin11

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

30. avg 2018 20:34

Prvo ali drugo, Bramac sigurno ne. Kot je že Katrin zapisala, streha po 10 letih zgleda stara 100 let.

Ima jo brat, cca 10 let, je cela mavrica, pa naj bi bila rdečerjave barve. Sploh pa, poglej še kakšno opečno opeko. Recimo https://www.creaton.com/sl/stresnik/stresnik/?type=or . Pa ni treba, da je ravno ta, še malo poguglaj, marsikaj se najde.

janko1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. avg 2018 20:39

Mi imamo gerard, že deset let.

Ampak treba se je posvetovati s strokovnjaki. Kaj izbrati je odvisno od naklona strehe in drugih okoliščin, zati ni pomembbno, kaj je komu všeč in kaj kdo ima,  pač kaj je za neko streho najbolj primerno. Zbrati vreč ponudb in primerjati. IMaš na netu neodvisne organozacije za posvetovanje, pa energetsk episarne. Vse preveri, preden se lotite obnove.

mamamia

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

30. avg 2018 21:38

Drugače ima mamamia prav. Pogovorite se z mojstri. Pa ne v trgovinah, to so mojstri za prodajat, ampak onimi, ki dejansko delajo na strehah z različnimi kritinami. Ti bodo najbolj vedeli . Pozanimajte se pa tudi, kakšna vrsta kritine se zahteva v občinskem planu.

janko1

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

30. avg 2018 22:06

Nekaj moram pojasniti. Firma Bramac ima več rangov kvalitete, sosed je izbral NAJCENEJŠO, kot sem napisala. Verjetno bi dražji in kvalitetnejši izdelki iste firme  danes lepše zgledali. Za malo denarja, malo muzike. 

Katrin11

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

2. sep 2018 8:42

Pozdravljeni,

pri nas imamo Gerard, vendar, če bi se še enkrat odločala bi raje izbrala navadene strešnike in ne pleh.

Malo iz razloga, ker nisem imela najboljšega izvajalca, čeprav je bil objavljen takrat še na uradni strani uvoznika, predvsem pa iz razloga praktičnosti, če bi sedaj hotela kakšen poseg v strehi, bi imela mnogo višji strošek, kot pri navadnih strešnikih, ki bi jih lahko lahko samo preložila, pleh pa je potrebno kupit nov.

Veliko sreče pri izbiri kritine, še bolj pa pri izvajacu, lp

anitram1

robertinho  

član od: 17.2.2016

sporočila: 9

3. sep 2018 15:48

Hvala za odgovore. Me je kar malo presenetilo tole glede Bramaca. Sem mislil, da so to boljši strešniki... No ja, verjetno je odvisno tudi od tega, koliko denarja daš, kot ste že omenili. 

 

robertinho

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. sep 2018 15:08

Imamo Bramac dvajset let, preživeli dvakraten napad toče, velike kakor kokošje  jajce (samo bolj ploščate), zelo uspešno. Obakrat morali zamenjati - prvič tri, drugič en strešnik. Ni bila luknja, samo počeni. Z Bramacom sem zelo zadovoljna.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. sep 2018 8:48

Pri nas imamo Gerard, če bi se še enkrat odločali, bi še enkrat izbrali isto. Je pa tudi res, da imamo težave z zelo močnim severnikom in raznorazni strešniki odpadejo, kdo pa bo po vsakem vetru preverjal, kje je kakega odneslo. Gerard je lepo privijačen in to je to. Imamo pa zelo položno streho, tudi to ravno zaradi vetra. Podobne težave kot z burjo na Primorskem.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti