Lepjivo pohištvo v kuhinji

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. avg 2018 11:03

Težko (trenutno sem v tehnološkem predkambriju). Rumena litrska embalaža z varnostnim pokrovčkom, na kateri piše Ammoniaca, iščeš jo pa pri čistilih.

Aja, pa precej smrdi po amoniaku, da ne boš kaj .

lp, proxima

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

22. avg 2018 21:06

Proxima, a tudi tisti smrdi, na kateremu piše ammoniaca profumata?

 

rrr

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

22. avg 2018 21:18

Enkrat sem nekje prebrala, da je za čiščenje kuhinjskih omaric dobro pivo 

In priznam, da sem to na svoji stari kuhinji (površina je furnirana, kuhinja ima čez 30 let) preizkusila, saj me ne bi bolela glava, če se ne bi obneslo. Pa se je, obneslo namreč. Površina je bila čista in prijetno gladka na otip. 

Mi pa ne pride na misel, da bi na ta način čistila po ta novih kuhinjskih omaricah. Oziroma ni potrebe.

Zdaj pa naj si vsak misli svoje. 

 

 

 

Noemi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

23. avg 2018 4:43

Kuhinjo sčistim z razmaščevalcem in dobro zbrišem z mokro krpo, da osdstanim vsa čistila. Seveda je vse odvisno od materiala. Prejšnjo furnirano sem tudi čistila podobno na hitro najbolj kritične elemente in potem, ker je bila  furnirana, namazala dobro z neko tekočino pronto, da sem osvežila barvo in pridobila sijaj in da se material ni preveč spustiral. Na koncu sem dobro obrisla z mehko krpo.

tedyka

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

23. avg 2018 7:36

Proxima, nič hudega, če si v svojem času, meni je važna informacija. Hvala.

malaga

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. avg 2018 8:41

@ribaracarak: za moje zaznave je čisto isto...

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. avg 2018 9:10

Jaz uporabljam (deloma razredčen) alkoholni kis+sodo bikarbono(+citronko, gre pa tudi brez). S tem čistim vse povšine (vključno z novimi omaricami v kuhinji) in še nisem bila razočarana, je pa res, da v večini čistim sproti. Enkrat do dvakrat tedensko v WC zlijem kakšno srednje veliko skodelico kisa, dve žlici sode in citronko in vodni kamen izgine, kot bi mignil.) Če pa so madeži trdovratnejši, zmešam skupaj čisti alkoholni kis+sodo brez vode, pri čemer kis močno segrejem (tako npr. odstranjujem dolgoletne obloge vodnega kamna na starejših elementih kopalnice). Je univerzal in natural :P

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. avg 2018 09:12

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

3. sep 2018 0:27

  Ti nasveti pa znajo priti prav vsem gospodinjam in seveda gospodinjcem, mimogrede, sama ze kar nekaj časa uporabljam za čiščenje fug v kopalnici-alkoholni kis, učinek je neverjeten.

 

https://1001ideja.si/ciscenje-doma-z-naravnimi-cis

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

4. sep 2018 13:20

Ja mopsika, alkoholni kis plus soda. Poznano in učinkovito. Vendar čistila, katera priporočajo in čistijo, vprašljivo. Svojo kuhinji čistim po nasvetu proizvajalca. Nikoli ne uporabljam nobenih čistil ampak samo mikro krpico, kar počnem redno. Kuhinja je kot nova. Znanka, katera je uporabljala takšna agreisvna čistila za pohištvo je bila bridko razočarana ob nastali nepopravljivi škodi.

milja44

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

5. sep 2018 8:49

Tudi jaz imam kuhinjo staro dve leti in jo čistim sproti (vsak teden in po kakem večjem delu) le z mikrokrpiceo in vodo. Zaenkrat je kuhinja kot nova.

Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti