Mini pocitnice za prijatelje

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 3. avg 2018 6:25 | ogledi: 3.597 | odgovori: 6

Pozdravljeni, 

za praznike ( v Italiji imajo 15 avgusta mini pocitnice) dobim obiske, dva prijatelja iz Sicilje. Rada bi jima rezervirala kak prijeten manjsi zasebni hotel ali kmecki turizem.  

Torej klasicna Gorenjska, okolica Bohinja ali Bleda, alternativa je pa  Pohorje, Maribor z okolico, ki ga pa bolj malo poznam.

En dan bosta  pri meni, tri dni se bosta potepala po svoje. Nista pohodnika le radovedna  turista  petdestih let , svetovljana,  rada dobro jesta in imata rada naravo.

Domacini pomagajte mi prosim s kaksnim nasvetom. Rabim  namig za nastanitev z zajtrkom, za  kosila in vecerje bosta  poskrbela sama.Tudi nasvet za kako v redu gostilno zraven prenocisca torej.

Vnaprej hvala vsem ki mi boste pomagali. 

murnik

kozamurnik

sporočila: 2311

4. avg 2018 9:28

kozamurnik je napisal/a:

Gorenjci, pa ne da ste ste postali "skopuški" tudi z besedami  , pa  Stajerci, nobenega dobrovoljnega namiga?Tudi na zs,  da ne bi delali reklame.

murnik

 

murnik

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. avg 2018 10:35

Kolikor poznam Italijane, bodo najbolj uzivali, ce jih posljes v kake terme, kjer se bodo malo kopali, malo pa spoznavali okolico.

ribica

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. avg 2018 11:00

Kozamurnik, jaz ti lahko dam milijon predlogov, toda čim se omenja Bled in Gorenjska, hm, je vse drugo... 

Torej: težko boš zdaj v sezoni kaj pametnega rezervirala, poskusi preko bookinga, ker je zelo, zelo zasedeno, imam izkušnje. Če imaš srečo, da kdo odpove, če ne, hm,težko.

Poskusi torej:

- Logarska dolina, veliko kmečkih turizmov, kopanje v Savinji, slap, vzpon na Okrešelj je enostaven, panoramska pot...

- Kampi ob Kolpi,  - letalo na Otoku, Rosalnice, Izvir Krupe, Metliški grad, Črnomelj

- Ptuj z okolico - v Termah bi dobila kak prostor, po moje, do vznožja Pohorja pa je 20 min.

- Prekmurje: Terme 2000, ali Banovci, ali Lendava, grad Grad, Tromeja Ocean Orchids, Bukovniško jezero, Rotunda Selo, do Blatnega j, je dobra ura (Keszthely, Heviz)

Povsod se pa naj oglasita na lokalnem TIC-u, so dober vir informacij in ju bodo usmerili še kam.

- Podčetrtek- Terme, Olimje, Jelenov greben, vinska pot, ...

Za začetek!

 

marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 5. avg 2018 11:02

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2018 13:03

Rogla in Terme Zreče, morda kakšna kmetija tam naokoli.

rimljanka

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

6. avg 2018 6:11

Gostilna in prenočišča Kunstelj v Radovljici :

Leikolinko

kozamurnik

sporočila: 2311

7. avg 2018 21:17

Hvala vsem !

mi je  le uspelo rezrvirati na ptujskem koncu. Sem cisto pozabila na to cudovito mesto, lepo samo po sebi, pa nedalec od Maribora tudi.

In Podvin za en dan, ker ne smejo domov, da ne bi videli Bleda.

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti