Vloženi česen

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

tema odprta - 21. jun 2004 14:16 | ogledi: 5.803 | odgovori: 4

Ali ima kdo recept za vloženi česen. Zadnjič sem ga kupila v trgovini - prvič sem videla, da ga prodajajo- bil je odličen.

Hvala

Lp

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jun 2004 14:51

Kje si pa to kupila. Obožujem česen. Lumpica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. jun 2004 20:25

Tale recept je iz knjige O. Schwartz: Bogastvo trajnih okusov: 5dl belega vinskega kisa, 2 žlici soli, 1kg svežega česna. Kis in sol zavremo, nato odstavimo z ognja in ohladimo. Česen olupimo, nato ga 1 minuto blanširamo v vreli vodi (če ga manj, postane v kozarcu zelen - je sicer užiten, ampak ni lep). Odcedimo, zložimo v kozarce za vlaganje, zalijemo s kisom in dobro zapremo. Dober je nekako po enem mesecu. To zgoraj je originalen recept. Jaz ga pa delam tako, da blanširan česen zalijem z vrelim kisom, prilijem še nekaj olivnega olja (ne preveč - samo curek) in še vroče zaprem. Včasih dodam tudi nekaj zrn popra - najlepše je, če je raznobarven - rdeč, zelen in črn. Ampak popra čisto malo. LP cervus

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

22. jun 2004 9:50

Vloženi česen sem kupila v eni od koprskih trgovin, uvožen pa je bil iz Austrije. Ko pa sem šla čez par dni v isto trgovino, da bi ga še kupila, ko smo ugotovili da je zeeeeeeloooo dober, ga ni bilo več. Trgovka je povedala, da je v hipu pošel in da čakajo drugo pošiljko, jaz tudi. Drugič bom bolj pozorna na njegovo znamko in vam jo bom sporočila. Lp

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

22. jun 2004 11:41

S čim ga jeste? Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti