Kuhanje za eno osebo

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. jul 2018 18:22

 

Po enem tednu osamosvojitve sva oba z očetom O.K.  On se že vključuje v razne dejavnosti in si je že našel nekaj sokrajanov za obujanje spominov na mlada leta. Pravi, da lepo skrbijo za njega.

Tudi jaz sem se že navadila. Veliko se sprehajam, hodim na kavice - oz. coca -colo.  Kuham si vsak dan, tudi jedi, ki jih prej zaradi stroge diete nisem.   Da ne pozabim, začela sem s pospravljanjem omar - kar ne morem verjeti koliko neuporabnih stvari se je nabralo v teh letih.  Pravijo, da se z odstranjevanjem starih stvari odstrani stara energija.  Čeprav sem šele na začetku se mi zdi, da se že počutim nekam bolj svobodna. Lep občutek.

Vsem hvala za vse spodbudne besede in vam želim lep preostanek dneva.  

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

3. jul 2018 20:14

Dočka, želim ti, da sedaj najdeš čas tudi zase - za vse, kar si želiš...v okolju, hrani, druženju....kakor tudi tvoj oče ....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 3. jul 2018 22:37

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

3. jul 2018 21:38

Trixi, najlepša hvala in velik .

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

4. jul 2018 19:23

Dočka, jaz ti želim enako!

 

Anemiilat

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

4. jul 2018 20:54

 

Anemiilat, najlepša hvala za lepe želje in velik  .

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

4. jul 2018 21:07

 

Pozdravljene 

 

Teden dni privajanja na samostojnost je mimo. Moram se pohvalit, da mi gre dobro. Dobro je počutje, kuham si vsak dan, dobila sem že zagon za nadaljne življenje in dejavnosti, ki jih nameravam početi.  Tudi o dopustu že razmišljam. Zaenkrat je vse O.K.  

Tudi moj oče se je že navadil na domsko življenje, vključuje se v domske dejavnosti in spoznava nove ljudi. Pravi da je vesel, da je našel nekaj ljudi iz domačega kraja.

Še enkrat hvala vsem za lepe in spodbudne besede ter velik    in  vsem 

Lepo se imejte in uživajte v poletju,  na  in   ter, da se nobena ne  

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

4. jul 2018 21:29

Dočka, če želiš, lahko greš z menoj po borovnice, jutri sem še doma, potem grem tudi jaz na morje

sijasaja

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

26. dec 2018 8:24

Pozdravljene

Danes mineva 6 mesecev odkar je oče v domu. Pravi, da se v domu dobro počuti, ker zelo lepo skrbijo za njega. Našel si je že nekaj stanovalcev s katerimi se druži, obiskuje dogodke v domu. Po nekaj težavah z dietno hrano se je tudi to uredilo. Vsako soboto greva na kosilo in nato na vikend ter obiščeva njegove sorodnike. V domu ga tudi obiščejo njegovi sorodniki.  V tem času je sestavil že 5 sestavljank (puzzlov s 1000 kosi), od katerih ima eno sliko v svoji sobi, eno pa je podaril domu in visi na hodniku. Ostale slike je podaril sorodnikom. Še malo pa bo končana 6 slika. Vesela sem, da se dobro počuti in upam, da bo tako še v naprej.

Jaz sem se popolnoma privadila na samsko penzionistično življenje (upokojila sem se pred enim letom). Delam stvari, ki me veselijo in ki jih zmorem. Kuham si vsak dan, večkrat tudi kakšno jed zmrznem. Po malem pospravljam predale in razmišljam o mali prenovi stanovanja, ki jo načrtujem za pozno pomlad. Skratka vse je O.K.

Da ne pozabim, v začetku jeseni sva z očetom bila na dopustu v toplicah in pravi, da še bova šla.

 

Vsem, ki so me podprli v začetnih težavah osamosvajanja, kakor tudi ostalim želim v letu 2019 obilo sreče, zadovoljstva, življenskih in kuharskih uspehov ter predvsem zdravlja. in velik

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

Sporočilo je spremenil(a) dočka dne 26. dec 2018 08:27

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. dec 2018 11:37

Dočka, tudi tebi vse dobro v teh dneh in celem naslednjem letu. 

Verjamem, da se ti je v letu, ki se izteka zgodila velika sprememba ali mogoče celo dve. Sama zase si ne znam niti zamisliti kako bo, ko bo.....Sedaj sem še na polno delovno aktivna (s kupom načrtov in večnim pomanjkanjem časa), z odraslimi otroci in možem - pa se kar ne morem navaditi na to, da je včasih polna hiše, drugič sva sama....

Tako da Dočka, vesela sem zate, da ti je uspelo in da si zapolnila svoje dneve za dejavnostmi in obveznostmi, ki te napolnjujejo.

Lep dan vsem skupaj še naprej.

 

tedyka

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

26. dec 2018 11:48

 

Tedyka, najlepša hvala  za lepe besede, ki mi veliko pomenijo !  

Vso    ti želim v naprej in en velik  .

dočka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti