Kuhanje za eno osebo

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

25. jun 2018 11:58

 

Vanesa84, s teboj se popolnoma strinjam, saj je domača kuha sigurno boljša, od gostilniške. Ne gre toliko za ceno, kot za kvaliteto hrane. V gostilni nikoli ne veš, če ti ne ponudijo kaj starega. Odločila sem se, da si bom sama pripravljala hrano, le včasih, ko se mi ne bo ljubilo kuhati, bom šla kaj pojest in to v gostilno, kamor sva že zdaj šla kam z očetom.

Lep    pozdrav !

 

 

Dan bo takšen, kot si ga naredimo

dočka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jun 2018 7:05

Golaž lahko narediš iz cele kile ali še več mesa in ga zamrzneš po porcijah. Vsaj pol leta lepo zdrži v zamrzovalniku. Potem pa skuhaš le še polento ali špagete, opereš solato in na mizi je okusen obrok. Tudi dušene zrezke lahko zamrzneš, če se le da čez in čez pokrite z omako, polnjene paprike so mislim že omejale pa sarme, pašta fižol   ... saj se boš sproti spomnila še marsičesa.  Perutnina in ribe so   hitro sproti pripravljene in svežih sestavin.  

Cila

PikaMelonica  

član od: 1.2.2018

sporočila: 12

26. jun 2018 12:49

Jaz imam tudi včasih težave - recimo si naredim preveč makaronov ali pri rižu, se mi zdi vedno, da bo premalo, na koncu pa je itak preveč :)

PikaMelonica

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

26. jun 2018 14:08

Stehtaj, pa bo ravno prav.

Jaz vedno tehtam, pa ne kuham samo za sebe, no kar se tiče prilog.

Ostalo skuhaš lahko več in shraniš.

irena

Sporočilo je spremenil(a) irena66 dne 26. jun 2018 14:12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2018 18:26

PikaMelonica je napisal/a:

Jaz imam tudi včasih težave - recimo si naredim preveč makaronov ali pri rižu, se mi zdi vedno, da bo premalo, na koncu pa je itak preveč :)

PikaMelonica

preveč testenin ali riža je najmanjši problem. Pustiš v hladilniku za naslednji dan in iz ostankov nekaj pripraviš. Iz riža ocvrtke, ali ga samo vmešaš v malo popečeno zelenjavo in začiniš, lahko ga daš v zelenjavno juho namesto testenin ali krompirja, si narediš rižvo solato s tuno ali svežo zelenjavo-

Testenine pa so itak vsestransko uporabne - tudi iz njih si naslednji dan narediš solato, jih uporabiš za enoločnco, jih preliješ s stepenim jajcem z začimbami in spečeš v ponvi ali mini pečici.

Jaz namenoma skiham več testenin in kar ne pojemo shranim in imam vedno vsaj en hitro pripravljen obrok naslednji dan. 

mamamia

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

27. jun 2018 7:19

Za odtajevanje ali samo pogrevanje nekaterih jedi se dobro obnese mikrovalovna pečica. Nekateri se je branijo, a za manjše količine gostih jedi je zelo uporabna. Pač po svoji presoji.

Katrin11

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. jun 2018 9:00

Lahko pa daš jed zvečer ven in je do kosila ravno pravšnja za pogret in pojest. Jaz sem ena tistih, ki z lahkoto živim brez MP. Za razliko od moža, ki pa izkoristi vsako mojo odsotnost in veselo greje svoj obrok.

 

naor

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

27. jun 2018 10:13

Vecina "ostankov" je lahko v hladilniku 3-4 dni. Vcasih nacrtno skuham vec, vcasih sem pa mocno presenecena sploh pri enoloncnicah - iz ostankov zelenjave (enega korencka, malo bucke, paprike, cvetace, graha,... na koncu pride juhe za cel teden )

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

27. jun 2018 12:40

Morda boš očeta v domu kdaj obiskala tudi v času kosila.Pozanimaj se ali je možno, da tisti dan tudi ti pri njih poješ kosilo.Pri nas je to možno no vsaj bilo je.Mož je redno hodil k ženi in je zase kupil bon za prehrano in kadar je želel je vzel kosilo zase.Tako sta skupaj pojedla in sta bila oba srečna.

chappy

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

27. jun 2018 17:08

Chappy, seveda je možno v domu dobiti kosilo, tudi mojega očeta so večkrat prepričali, da je pojedel kosilo, ko je bil na obisku pri ženi oz. moji mami. 

So me pa v danes v domu popolno presenetili z vabilom, da pridem k njim za nekaj dni na dopust. Kaj takega pa še res nisem slišala. Ste že vi ?

Normalno, da sem odklonila, ko pa imam 4 km vstran vikend, na katerem sploh ne spim - oz. sem tam v 30 letih prespala samo 1 x. 

Včeraj, ko sem ga odpeljala v dom, sem bila tako izžeta in utrujena, da sem na poti domov pojedla kosilo. Danes, ko sem bila skoraj ves dopoldan pri notarju sem povabila na kosilo podpisnike pogodbe.

Tako jutri pa pričnem s kuho  

Še enkrat hvala za vse nasvete.

Vsem želim lep dan  in velik    

 

Dan je takšen, kot si ga naredimo.

dočka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti