Kuhanje za eno osebo

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

tema odprta - 24. jun 2018 20:18 | ogledi: 6.639 | odgovori: 47

Pozdravljeni !

Zanimajo me nasveti za kuhanje zaeno'> eno osebo. Vem, da se takšno kuhanje veliko ne razlikuje od kuhanja za dve osebi. A vendarle bi rada kakšen nssvet, saj vsak nasvet lahko  pride prav. Torej dragi , ki kuhate samo za sebe oglssite se in mi napišite kakšen nasvet, recept ......

Lep dan

dočka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jun 2018 21:18

Pri vseh teh receptih, ki so na kul slo in drugih portalih? Pa saj samo količino prirediš. 

In kaj rada ješ? To bi bila osnova za ideje. In potem ali bi si res kuhala ali bi živela na solatah? Bi uporabila mini pečico ali samo ponve na štedilniku? 

mamamia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

24. jun 2018 22:02

Jaz pa vedno kadar kuham kaj takega kar gre lahko v skrinjo, skuham več in spravim za krizne čase. 

LP, Saša

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. jun 2018 22:19

Segedin, golaž, pasulj itd. se skuha več in gre v skrinjo za krizne čase kot  simpatično pravi Saša. Za dnevni obrok pire krompir iz dveh krompirjev, pečen tudi, testenine okoli 10 dag na osebo, en zrezek, pa tako naprej. Kruhove knedle se zamrzne, njoke tudi, zamrzovalna omara je velik pomočnik. Res je bolj čudno kuhati za enega in precej lažje za več. Lahko pa vsak drugi dan skuhaš za dva in ješ dva dni enako. Veliko je možnosti. Zelenjavne juhe počakajo v hladilniku, priloge kot so riž, polenta itd.

 

 

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

24. jun 2018 22:35

naor je napisal/a:

Segedin, golaž, pasulj itd. se skuha več in gre v skrinjo za krizne čase kot  simpatično pravi Saša. Za dnevni obrok pire krompir iz dveh krompirjev, pečen tudi, testenine okoli 10 dag na osebo, en zrezek, pa tako naprej. Kruhove knedle se zamrzne, njoke tudi, zamrzovalna omara je velik pomočnik. Res je bolj čudno kuhati za enega in precej lažje za več. Lahko pa vsak drugi dan skuhaš za dva in ješ dva dni enako. Veliko je možnosti. Zelenjavne juhe počakajo v hladilniku, priloge kot so riž, polenta itd.

 

 

 

naor

  Naor, tako kuha tudi moja mami, ki je ze osemnajst let vdova. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. jun 2018 22:52

Moja mami si pri 75 skuha govejo juho, filane paprike, mesne omake, golaž za večkrat. Priloge si kuha sproti.. Ima rada juhe, enolončnice, ki jih ima za dva dni. Poleg solat s krompirjem popeče ribico, meso, puranjo pleskavico, hrenovko. 

Za zajtrk večkrat dela smutije s sadjem, oreški in špinačo.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 24. jun 2018 22:59

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jun 2018 8:02

Tudi moja mama je vdova, šesto leto teče, a si vsak dan nekaj skuha. V zamrzovalniku ima zelo malo gotovih jedi, res za kakšno zlato rezervo.  Zelenjava in meso sta redno na jedilniku, predvem perutnina, jagnjetina, zajček, veliko rib, pa kakšna priloga čeprav večinoma ne. 

Zajtrkuje večinoma ovsene kosmiče s sadjem in jgurtom, redno malica, veliko je sira, skute - za večerjo ali pa za zajtrk. 

Tudi sama sem več mesecev kuhala le zase. Rižota, hitro popečeno meso z zelenjavo, sploh kitajski način kuhanja je dobrodošel za eno osebo ker je vse hitro gotovo. Včasih pa tudi samo juha iz vrečke!

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. jun 2018 9:24

Pozabila sem napisat, da ima mami zelo rada zelenjavo, zato kuha opresno zelje, blitvino juho, paradižnikovo omako in da včasih noter kakšen košček piščančka, zraven testenine. Lisnati ohrovt uporablja tako v juhah, kot smutijih. Zelo rada ima zelenjavno rižoto. Včasih si skuha za dva obroka in ima enega za večerjo ali naslednji dan. Sploh repo ali zelje. Zdaj, ko že ima stročji fižol si ga skuha v zelenjavni enolončnici in solati. Nekaj ga bo vložila za pozimi.

Včasih pravi, da je fajn, da ima kakšen kuhan obrok v zamrzivalniku, ampak se mi zdi, da jo vnuki držijo pokonci in še za njih kaj skuha. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

25. jun 2018 10:58

Drage kuharice, hvala za nasvete. Prav vsak mi bo prišel prav.

Tudi jaz se že razmišljala, da bi si mesno  - zelenjavne jedi, ki jih prav obužujem pripravila za dvakrat in potem del shranila v hladilniku ali zamrzovalniku. Iz vaših odgovorov vidim, da to gre. Prilogo in solato pa bi si pripravila vsak dan.  Za mene to, da bom ostala sama (oče bo odšel v dom) prinaša tudi tudi delno spremembo jedilnika, saj sem do sedaj skoraj dve leti kuhala strogo dietno hrano (jetra), ki je morala biti vsak dan sveže kuhana itd. .....

Lep dan vsem in lep  pozdrav

 

 

Dan bo takšen, kot si ga naredimo

dočka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

25. jun 2018 11:10

S čičeriko in ješprenjem se pripravijo odlične jedi, ki so dobre tudi še naslednji dan. Malo pobrskaj med recepti. Če kuham samo zase, si rada pripravim tudi kakšnp ajdoto z zelenjavo, ki je pri roki. Zelo mi tekneju tudi ovseni polpeti (ovsene kosmiče namočiš zjutraj oz. zvečer in jih popečeš na maslu ter začiniš s soljo in kajenskim poprom, preden oblikuješ polpetke, temu dodaš še popraženo čebulo, česen in druge začimbe kot npr šetraj). Polpetkom lahko dodaš tudi naribane bučke, prepražene na čebuli s peteršlijem

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 25. jun 2018 11:13

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

25. jun 2018 11:41

Dobro je, da človek kuha zase, ker s tem pokaže, da se ima rad. Meni so govorili, kako je ceneje, da  zunaj ješ pa je resnica ravno obratna. Prišparam vedno vsaj petkrat toliko kot če bi enako količino jedla v najcenejšem lokalu ali kakšni restravraciji.

Vanesa84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti