Kje kupujete začimbe?

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 21. jun 2018 12:09 | ogledi: 6.023 | odgovori: 40

Zanima me, kje kupujete začimbe in katere znamke? Jaz sem kar nekaj časa kupovala samo kotanyi ker mi je maestro bil sumljiv glede nekaterih njihovih začimb, sem imela občutek, da dodajo noter še kaj drugega kot kakšne ojačevalce arom.

Imam pa težavo, da sem nazadnje kupila mleti cimet od Kotanyi in je bil povsem brez pravega aromatičnega okusa kot včasih ko smo ga jedli na pecivih. Ali se je res tako spremenila kvaliteta ali pa je kaj drugega, ker sem opazila tudi pri drugih začimbah od kotanyi kot je bazilika, da ni takšna kot je bila včasih. Bom vesela za vaše mnenja. Za cimet sem pa razočarana, ker sem želela dobiti pravi močan okus in aromo, pa je bila zelo blaga.

Vanesa84

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12650

21. jun 2018 12:58

   Sama kupujem velikokrat začimbe v Hoferju-znamka-Le Gusto in se mi zdijo v redu, še posebej  .

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jun 2018 15:29

Določene začimbe kupujem po določenih znamkah. Nekatere mešanice od kotanyja, ker so mi odlične, nekatere od maestra (sploh mlinček z mediteransko mešanico s poprom; to mi je ena najboljših mešanic, kar sem jih kdaj poskusila; nikakor pa mi ne sede njihova mešanica curry na primer). Kardamom, koriander, kumin in druge začimbe, potrebne za vzhodnjaške kuhinje, kupujem v specializuiranih trgovinah, tudi garam masalo, s tem da slednjo vedno dopolnim s posameznimi začimbami. 

Majaron, origano, baziliko in timijan imam na domačem vrtu, uporbljam sveže ali jih sušim. Enako rožmarin, pa še kakšna bi se našla, luštrek na primer. 

mamamia

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

21. jun 2018 15:35

Jaz kupujem v Metroju, Kotanyi vecinoma, malo vecje pakunge. Mi je pa nekdo reko, da se baje lahko zacimbe "zluftajo" ce jih predolgo ne porabimo...

pinguwin

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

21. jun 2018 17:22

Bom sprobala še Maestro, ker mi je čudno, da je cimet skoraj brez okusa, drugače sem bila vedno zadovoljna s kotanyi.

Vanesa84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jun 2018 9:00

pinguwin je napisal/a:

Jaz kupujem v Metroju, Kotanyi vecinoma, malo vecje pakunge. Mi je pa nekdo reko, da se baje lahko zacimbe "zluftajo" ce jih predolgo ne porabimo...

pinguwin

To vsekakor drži. Kupujem manjša pakiranja in jih tudi hitro porabim, različne mešanice pa sproti dopolnim s posameznimi začimbami. Malce se rok uporabe podaljša, če se začimbe hranijo v temnih posodah, seveda morajo biti dobro zaprte. 

Za bolj izrazito aromo nekaterih začim pa jih velja pred mletjem ali takojšnjo uporabo nekoliko na suho prepražiti. 

mamamia

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

22. jun 2018 10:45

Hvala! Praženje res malo izboljša aromo. Maestro cimet je približno enak Kotanyiju. Je pa res, da je bil cimet od Kotanyi potem ko sem ga nekaj porabila močnejši. Očitno na vrhu ni bil tako močan, ker se je aroma že malo izgubila, čeprav je v steklenički.

Vanesa84

Sporočilo je spremenil(a) Vanesa84 dne 22. jun 2018 10:45

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

22. jun 2018 11:21

jaz bi imela pa eno vprašanje glede soli...zanima me kakšo/katero sol uporabljate, meni se zadnje čase dozdeva da sol sploh ni več slana....ali ima kdo podobne izkušnje.

Običajno sem kupovala fino mleto sol (znamka ni bila pomembna), potem sem zažela kupovati  grobo in jo sama mlela, sedaj sem nazadje kupila pirnsko grobo sol in se mi zdi da je malo boljše

 

bučmanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. jun 2018 11:37

Jaz  odkar vem zase uporabljam piransko sol, še prej doma tudi. Lahko je groba, fino mleta, samo, da je piranska.

 

naor

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

22. jun 2018 17:06

Jaz vedno kupim piransko. Grobo mleto za soljenje vode za makarone in podobne reči ter fino mleto za ostale jedi. 

LP, Saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jun 2018 18:09

Tudi jaz. In solni cvet za soljenje solate. Obvezno.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti