Zakaj so bučke grenke?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jun 2018 20:28

Ne pretiravaj, kakšno vojno stanje neki!

 

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. jun 2018 12:27

Rimljanka, v našem Mercatorju od zanje menjave poslovodstva na področju zelenjave dejansko vlada "vojno" stanje. Vsaj pol tega, kar prodajajo, v prodaji sploh ne bi smelo biti, ker je dobro kvečjemo za na kompost. Pol škatel je tako ali tako praznih, čeprav je jasno, da v deželi ne vlada lahkota, v ostalih so pa, da ne rečem, odpadki. Sploh ni redko, da od sveže zelenjave dejansko ni kaj kupiti. 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. jun 2018 14:26

Sploh ne štekam, zakaj zdej ta kritika najboljšemu sosedu, če nima dobre izbire imate danes en kup drugih štacun pa pejte tja......npr. Spar (vidim , da nihče ne pazi na reklamiranje in da kr pišete vse od A do Ž zato sem tudi jaz napisal ) oziroma tja, kjer je zelenjava fajn in še poceni ;

 

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. jun 2018 23:09

Pri nas je Mercator bogato založen z vsemi izdelki. Tudi Tuš in Špar. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. jun 2018 9:20

Mislim, da gre za naravne toksine prisotne v njih. Mi kumarice pred uporabo vedno probamo, bučke smo pa samo enkrat dobili take, da so bile čisto neužitne.

-------------------

Grenak okus, ki se ga lahko zazna pri plodovih družine Cucurbitaceae kot so bučke, buče, kumare, melone ali lubenice, je posledica tvorbe naravnih toksinov triterpenoidov iz skupine kukurbitacinov

(https://www.zurnal24.si/zdravje/prehrana/kdaj-so-buck)

---------------------

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti