Rjavi sladkor

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 23. maj 2018 13:56 | ogledi: 3.026 | odgovori: 3

Mene zanima sledeče: ali lahko verjamem, da je rjavi trsni sladkor, na katerem piše "nerafiniran" res tako zdrav in nerafiniran? Glede na nizko ceno sem malo skeptična, da je temu tako,

Nekje sem zasledila, če je rjav sladkor v kristalih, kot je bel, je samo pobarvan. Tale, ki ga jaz kupujem (ne upam promovirati trgovine), je res v kristalih, čisto malo se sprime, niti približno ne toliko, kot tisti za 4 eur/1 kg. Piše pa na njem "rjavi trsni sladkor, nerafiniran".

Kakšno je vaše mnenje oz. kakšen strokovni nasvet. Res bi rada živela nekoliko bolj zdravo in uporabljala "zdravi" sladkor, za katerega pa tudi nisem pripravljena odšteti 4 eur/1 kg.

gladiola

gladiola

Temo je spremenil(a) gladiola dne 23. maj 2018 13:59

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. maj 2018 14:23

Zdravega življenja se ne prakticira na "zdravem" sladkorju, ampak tako, da sladkorja, pa katerega koli, uživaš čim manj, ker je dandanes na trgu dovolj raznolike hrane, da z njo pokriješ prav vse potrebe svojega telesa. Sladkanju hrane in pijač se lahko v celoti odpoveš, pa boš še vedno oskrbljena z vsem, kar potrebuješ; oziroma - če nisi, te tudi najbolj "zdrav" sladkor ne bo rešil. Z drugimi besedami: kateri koli sladkor uporabljaš, bo OK, dokler ga uživaš v dovolj majhnih količinah. Mikroelementov in vitaminov pa tako ali tako ne iščeš v sladkorju, zato je dovolj drugih zdravih živil (zelenjava, oreščki, sadje, meso, mleko , olje itd.). Privošči si torej tistega, ki ti je najbolj všeč, pa bolj skopuška boš z njim, bolj bo zdrav.
Sonja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

23. maj 2018 14:50

Gladiola, zdrobi ga malo med dvema žlicama, pa boš videla, če je notranjost bela, kar pomeni, da je pobarvan. lp
oliva

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. maj 2018 15:11

Če rjavi sladkor zdrobiš med dvema žlicama, bo bolj fin prah v vsakem primeru videti svetlejši.
Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti