Merendine

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 18. jun 2004 16:14 | ogledi: 2.464 | odgovori: 17

Danes me je mati vsa panična poklcala po telefonu, da je pač kupila Merendine za svoje vnučke, vendar pa na embalaži piše, da niso primerni za otroke, ker vsebujejo alkohol......Ne bom vam povedala, kako sem bila šokirana, ker smo tega kar nekaj kupovali ( za mlajšega še posebej, ker drugega ni hotel za zajtrk ) Nikoli prej te nalepke nisem zasledila, ZDAJ pa sem pogledala kaj vse vsebuje ta priizvod ( z povečevalnim steklom ). Ke veliko teh merendin kupujemo tudi v tujini, nisem še nikoli lvidela podobnih napisov in opozoril.

Malo čudno mi je vse skupaj, saj naj bi bilo to za otroke. Ali se med peko alkohol ne pokuri?

Saj tudi v krofe damo žličko ruma..................

Kaj menite vi in kaj mi svetujete.

Lumpica

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

19. jun 2004 10:46

Kaj sploh je Merendine?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. jun 2004 12:30

Oprosti, sem bila tako razburjena.........to so kot ene vrste peciva z različnimi nadevi - obliti z čokolado ali ne in so pakirani po 10 koščkov v škatli. So tudi rogljički, krofi..... Ko berem to razlago še meni ni jasno kaj bi to bilo ampak bolje ne znam. Otroci dobijo to tudi v šoli za malico ( po pripovedovanju otrok in ne vem od katerega proizvajalca ). Lumpica

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

19. jun 2004 13:46

Oprostite, ampak meni se zdi nezaslišano, da dajete otrokom take umetne in škodljive stvari za zajtrk! In povrhu imate otroke še tako navajene (razvajene), da ne jejo drugega. Pri nas otroci dobijo za zajtrk kakšne kosmiče, sadje, kaše ali polnozrnat kruh z namazi. Otroci to radi jejo, poleg tega je zdravo, kar se tudi pozna po tem, da otroci niso nikoli bolni. Kot jih navadiš, tako pa je. S hrano je povezanih še več drugih stvari. Naši otroci (dva 5 let in eden 7 let) naprimer imajo popolne zobe, brez luknjic!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. jun 2004 18:17

Oprostite, sem prosila za mnenje in ne to kaj vi otrokom ponujate za zajtrk. Sploh pa glede na vašega starejšega otroka;glede na leta, je najbrž šolar. Kako ste se sprijaznila z umetno polivo za makarone, .......... in slaščice iz slaščičarne. Mogoče ste pa ena srečnih mamic, ki jim ni potrebno hoditi vslužbo in lahko svojim otrokom pripravljate svežo zelenjavo iz vašega vrta, ki je seveda odločno oddaljen od cest. Seveda pa se do tja pripeljete z kolesom................... Oprosti, imam slab dan!!!! Lumpica

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

19. jun 2004 18:59

Se strinjam s tabo Lumpica! Saj si vprašala za mnenje o proizvodu in ne o tvoji prehrambeni vzgoji... Sama proizvoda ne poznam in ti ne morem nič pomagati Lep dan, Pa pozabite, da je prazna luna ravno mimo. Mica maca

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

19. jun 2004 22:07

Ne nisem nezaposlena mamica. Sem učiteljica na osnovni šoli, moj mož pa je šolski zobozdravnik, poleg tega pa organiziram seminarje o zdravi prehrani. Otroci se seveda nezdravi hrani ne morejo izogniti v šoli ali na raznih praznovanjih in tudi mi jih pocrkljamo. Ravno zato pa jim doma damo kar se da najboljše, da dobijo nekaj zdravega in načrtno ne kupujemo umetnih sladic, jih raje pripravimo sami-take zdrave so tudi zelo hitro pripravljene( ni nobena umetnina, če navadno moko zamenjaš s polnozrnato in daš v pecivo sveže sadje, pa manj maščobe in sladkorja). To sem napisala tudi zato, ker se moj mož zgraža nad zobovjem današnje mladine, saj imajo v večini na pol gnile zobe, pa čeprav mlečne, je to slaba osnova za naprej. Razumem pa, da se počutite napadene, saj če mačku stopiš na rep.....

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. jun 2004 10:06

Sama sem zelo nekonfliktna oseba in takih pogovorov ne odobravam, ampak tokrat ne morem biti tiho. Če ste že učiteljica, potem poučujte otroke - o zdravi prehrani... To jim bo kvečjemu koristilo. Če pa meni kaša ni dobra mi pač nobeno prepričevanje ne bo pomagalo in tudi zoje ne bodo v slabšem stanju zaradi tega. Vprašanje sem postavila zato, ker mi najbrž ni vseeno kaj se prodaja po trgovinah in se reklamira po televiziji leta in leta, potem pa se ugotovi da je škodljivo. Vaš mož pa lahko uči, svetuje, predlaga in zdravi - kar je tudi njegov poklic. Zgraža pa se lahko samo med štirimi stenami vašega doma, pa še to brez posrednika. Lumpica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. jun 2004 11:02

Ne razumem zakaj takšni odzivi. Verjamem da sladko ni dobro za zobe, vendar tukaj to sploh ni bil problem! Lumpica, najbrž da tvoji otroci tega ne jedo vsakodnevno, ampak le pri babici, ki jih želi malo "pocrkljati". Tudi sama sem večkrat opazila na marsikaterem izdelku napisano da ni primerno za otroke, a je ta količina alkohola tako majhna, da se v enem krofku to sploh ne pozna! Zagotovo ni otroka ki ne bil jedel na vsake toliko časa malo sladkega. Kaše in podobne zadeve so res zelo zdrave, ampak okus le-teh ni vsem pogodu, in podobne vitamine lahko dobiš tudi kje drugje. Bolj bi bilo zaskrbljujoče če ne bi bilo na jedilniku zelenjave in sadja, mleka in mlečnih izdelkov. Lumpica - ti se kar pomiri, na vsake toliko časa pa svojim otrokom privošči kaj takšnega. Nisi tista, ki bi bila prezaposlena za kuhanje kosila, kjer otroci jedo zunaj in nikoli ne veš kaj je dal v usta, če je sploh dal kaj! So pa današnji časi, ko so službe takšne, da ni časa za družino....to pa je že druga zadeva! Pa sladek pozdrav, Maja

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

20. jun 2004 13:43

Joj, koliko razburjanja, ko hoče kdo ljudi malo osvestiti. Lumpica je napisala, da njen otrok DRUGEGA NI HOTEL ZA ZAJTRK!! To je v bistvu stvar, ki me je najbolj zmotila. Težko je predavati o zdravi prehrani, če pa otroci doma jejo neke umetne kolačke že za zajtrk in to vsak dan! Lumpica! Vse kar sem hotela povedati ,je v bistvu to, da namesto, da se ukvarjate z nepomembnim vprašanjem, kot je to, ali je v teh kolačkih alkohol ali ne, vam svetujem, da jih preprosto otrokom ne dajete za zajtrk, pa bo stvar rešena in se ne boste več panično klicali po telefonu. Saj svojim otrokom hočete najboljše, kajne? No, torej jim ne dajajte vsak dan takega peciva, ker je to popolnoma prazna in mrtva hrana, brez kakršnekagoli vitamina ali druge dobre sestavine, to naj bo le kot posladek. Kar se prodaja sumljivega po trgovinah, vam menda ni treba kupovati, ali pa vsaj preberite sestavine preden daste to otrokom, ne da vas morajo drugi na to opozarjati. Navade staršev se seveda odražajo na otroku in če starši ne jedo zdravo, o tem pač svojih otrok ne bodo znali poučiti-zgled je vse! Če otroka že zgodaj navadite na toliko sladkorja, mu seveda okus zdrave, polnovredne hrane ne bo všeč, še posebej, če ste tako navajeni tudi vi. Hotela sem dobro vam in vašim otrokom, od tu naprej se boste pa seveda sami odločili oziroma ste se že. To me v bistvu ne briga, ampak vseeno- ŠKODA!

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

21. jun 2004 11:43

Petka, zdi se mi lepo, da otrokom predavate o zdravi prehrani, sigurno je to dolgoročno kar v redu, sedaj so pač odvisni o prehrani, ki jim jo kuhajo starši, svetujem pa vam, da poučite tudi ekonome v šoli, kajti tudi malica največkrat tudi ni povohala zdrave prehrane. Pa brez zamere! sasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti