Mesoreznica, kaj kupiti

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

tema odprta - 17. apr 2018 20:09 | ogledi: 2.821 | odgovori: 6

Pozdravljeni

Po 41 letih, se je od nas poslovila mesoreznica. Trenutno se odločamo med dvema in ker res nimamo posebnih izkušenj vas prosim za mnenje. 

Tole sta 2 modela in znamki, ki jih gledamo. Zanima me, če imate kakšne dobre/slabe izkušnje s katerim koli od njih. Oz. če mogoče priporočate kakšno drugo. 

https://www.bigbang.si/rezalni-stroji/fino1-rezalnik

https://www.bigbang.si/rezalni-stroji/r606e-rezalni-

Trenutno se bolj nagibamo k Ritterju, saj ima nazobčano rezilo in zgleda, da je material boljši. 

 

Že v naprej hvala za vsa vaša mnenja. 

tamalaursa

Limony  

član od: 9.4.2018

sporočila: 112

18. apr 2018 7:45

Sama imam Bosch-evo z nazobčenim rezilom  kar mislim da je kar prednost. Osebno imam tudi slabe izkušnje z aparaturami Gorenje - tako da se jim na daleč ogibam - žal. 

 

Limony

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

18. apr 2018 10:05

Jaz imam Gorenjevo staro 20 let, identična po izgledu Ritterjevi. Za moč motorja ne vem, ima pa nazobčano rezilo. Zdaj postaja mašina že malo glasna in menim, da bo kmalu za zamenjat. Jaz jo ne uporabljam precej pogosto, le za občasne narezke.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

18. apr 2018 11:07

Za mesoreznico je pomembno, (vsaj zame) da ima rezilna plošča pokrov in je samo kakšen cm zunanjega roba rezilne plošče viden.

 

Vrtejbenka

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

20. apr 2018 8:12

Svetujem ti, če imaš kakšnega lokalnega mesarja ali pa človeka, ki se že celo življenje ukvarja s kmetistvom, pa ti bo najbolje on povedal, kaj je odlična mesoreznica. 

Takšni ljudje ponavadi nimajo časa obiskovati forumov :) 

 

Srečno in uspešen nakup ti želim

 

Lp! 

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

21. apr 2018 7:05

Imam doma mesarja in kmeta v enem :). Ampak, včasih je potrebno še kakšno drugo mnenje oz. se prepričati, če imamo pravilne kriterije :). 

 

tamalaursa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. apr 2018 8:48

Imela sem Gorenjevo. V 15 letih sem jo 3x dala na popravilo, od tega so 2x zamenjali kompletno ohišje rezila. Rezilo je imelo na vrhu večjo režo, kot pri dnu, kar pa se je opazilo samo, ko sem rezala zeljnjate glave. Pri salamah ne. 

Preden jo kupiš, naj ohišje z rezilom razstavijo pred teboj, da boš vnaprej videla, kako je s čiščenjem. 

Ko je naš gorenjev izdihnil, smo kupili nekaj drugega, a je razstavljanje za čiščenje tako zoprno, da sem ga poslala počivat na podstrešje. Tisto malo salam, kolikor jih pojemo, komot narežem na ročni rezalnik.  

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti