Fižol se razkuha

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

tema odprta - 13. apr 2018 18:06 | ogledi: 1.712 | odgovori: 2

Pripravila sem prebranec z rdečlm fižolom. Kupujem od mercatorja, češnjevec. Pustila sem ga v vodi približno 2 uri in potem dala kuhat za dobre pol ure. Prebranec sem kuhala v pečici na 200 C 2 uri in je bil še zmeraj malo trd.


Če pustim fižol čez noč pa se mi razkuha. Kako vi pripravite prebranec, da je ravno prav kuhan oz. da nabrekne? Ali daste več soli ali kaj takega?

Vanesa84

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. apr 2018 18:33

Za prebranac moras imeti beli fizol tetovec ali cannelline (v Eurospinu imajo zadnje čase nek prav dober turski bel fižol). Ne cesnjevec, ne rdeci fizol.

Namakaj vsaj 12 ur, vmes enkrat ali dvakrat zamenjaj vodo; kuhaj vsaj pol ure brez soli, nato vzemi ven eno zrno in pihni vanj; če se kožica odlušči in zaviha, je dovolj kuhan, da ga odstaviš, posoliš, pokriješ in pustiš toliko časa, da se prepraži čebula za prebranac.

Meni vedno uspe, ampak sem res že stručko za kupovanje fižola (mora biti lep, gladek, ne zguban, nekako "težek" na otip).

 

lp, proxima

Vanesa84  

član od: 18.6.2017

sporočila: 68

14. apr 2018 12:07

Hvala za tole!

Sem zelo vesela! Se mi je kar zdelo, da soli ne sme biti, ker se potem vedno razkuha. Hotela sem pa ravno rdečega, ker naj bi bil zelo zdrav. Vsekakor ne bom več delala z rdečim, pa vedno 12 ur pustila v vodi preden dam kuhat.

 

 

Vanesa84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti