Povzetek diete ločevanje živil

Gil  

član od: 17.6.2004

sporočila: 1

tema odprta - 17. jun 2004 14:56 | ogledi: 11.978 | odgovori: 15

ojla!

odločila sem se za 3M dieto, ker vidim, da res učinkuje, saj vas je veliko, ki vam je uspelo zgubiti kilograme!

pohvalno je, da je tema LOČEVANJE ŽIVIL 90 DNI narasla na 192 strani - a zaradi uspešnosti in vseh nasvetov je težko najti tiste pomembne stvari, ki bi jih rabil nekdo, ki želi pričeti s to dieto. med temi sem tudi jaz.

sicer bi lahko pregledala vseh 192 strani ampak bi mi to pobralo preveč časa, ki pa je dandanes zelo pomemben.

zato bi vas prosila, če bi lahko tukaj napisale (pz. Copy/Paste) samo "pomembne" stvari. s tem mislim, kakšen jedilnik, čim boljši seznam hrane, ki spada pod vsak dan (proteini, škrob, OH), dovoljeni grehi in koristni nasveti.

resnično bi bilo lažje, če bi bila celotna dieta raztegnjena na 10, 20 strani - ker je skoraj 200 strani res pošten zalogaj.

poletje se bliža, kilogrami morajo stran.

Hvala,

Dasa

Temo je spremenil(a) Gil dne 17. jun 2004 14:56:48

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

17. jun 2004 15:07

Locevanje zivil na beljakovinska, OH in nevtralna sem si downloadala iz foruma: BELJAKOVINSKA ŽIVILA: - meso in mesni izdelki kuhano ali pečeno mišično meso in vsa drobovina telet, govedi, prašičev, jagnjeti, konj, zajcev, kuncev, srnjadi, jelenjadi, divjih prašičev: tudi tatarski biftek, pusta šunka in vsi kuhani ali pečeni mesni izdelki (jetra, ledvica in svinina, če je le mogoče, samo od živali iz ustrezne reje). - perutnina golobi, gosi, pegatke, piščanci oz. kokoši, prepelice, purani, race, izdelki iz perutnine in vsa pernata divjad, npr. divje race, fazani, jerebice - ribe vse kuhane ali pečene in neprekajene sladkovodne in morske ribe (ne bom naštevala, se ve katere), tudi kaviar. - izdelki iz soje tofu in vsi izdelki iz sojinih zrn, npr. namazi za kruh, sojina moka - jajca vsa cela jajca, npr. kokošja, gosja, račja, galebja, jajčni beljak - mleko posneto in delno posneto mleko - sir vse mehke in poltrde vrste z manj kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. camembert (30%), edamec (30%) limburžan (20%), masleni sir (30%), romadur (20 ali 30%), westlight (30%). - sadje belo in črno grozdje; pečkato sadje, npr. jabolka, (razen sladkih krhkih jabolk), hruške, kutine; vse koščičasto sadje, npr. breskve, češnje, marelice, mirabele, reklode, slive vse jagodičevje (razen borovnic, ki spadajo v nevtralno skupino), npr. jagode, kosmulje, maline, ribez, robidnice vsi divji sadeži, npr. brusince, črni bezeg, rakitovec, šipek, trnulje vsi citrusi, npr. grenivke, klementine, kumkvati, limone, mandarine, pomarance vse eksotično sadje (razen banan),npr. ananas, čerimoja, granatna jabolka, gvava, kaki, karambola, kivi, liči, mando, melone, naši, opuncija, papaja, pasijonka, perujska volčja jabolka - poleg tega sejtan (pšenična beljakovina), kis in limonin sok za okisanje - pijače belo vino, jabolčnik, penina, rdeče vino in šampanjec ŽIVILA Z OGLJIKOVIMI HIDRATI: - žita ajda, bulgur, divji riž, ječmen, ješprenj, koruza, kuskus, kvinoa (perujski riž), oves, pira, proso, pšenica, riž, rž, sladka koruza, ščir, zdrob, zelena pira - kruh vse vrste kruha in krušnega peciva brez dodatka beljakovin - pecivo vse vrste, če je le mogoče iz polnovredne moke ali sveže zmletega žita, pečeno brez dodatka beljakovin - testenine vse testenine brez jajc oz. jajčnega beljaka, npr. ajdovi, durini, riževi, stekleni rezanci - krompir krompir in sladki krompir - sadje sladka krhka jabolka, banane, sveži ali suhi datlji in smokve, nežveplano suho sadje - sladila koncentriran jabolčni in hruškov sok, javovov sirup, med, trsni sladkor ter neprečiščen trsni sladkor - poleg tega citronat, kostanj (maroni), krompirjev škrob, oranžet, pecilni prašek, prašek za puding, rižev papir, rožičeva moka, tapiokin škrob, topinambur - pijače pivo, 1 -2 kozarčka aromatičnega vina NEVTRALNA ŽIVILA - zelenjava, solate, zelišča listnata zelenjava in solatnice, npr. artičoke, blitva, koromač, špinača, belgijski radič in vse sorte solate; korenasta in gomoljna zelenjava, npr. črni koren, gomoljna zelena, koleraba, korenje, pastinak, rdeča pesa, rdeča redkvica, redkev, repa, rumena koleraba; stebelna zelenjava in plodovke, npr. beluši, buče, bučke, fižol v stročju, grah (svež), jajčevci, kumare, paprika, paradižnik, rabarbara, stebelna zelena; kapusnice,npr. belo zelje, brokoli, brstični ohrovt, cvetača, kislo zelje, kitajski kapus, koničasto zelje, listni ohrovt, ohrovt, rdeče zelje, romanesko; čebula, npr. čebula, mlada čebula, šalotke - zelišča vsa sveža in posušena zelišča, - gobe vse gojene gobe in vse posušene gobe - mleko in mlečni izdelki polnomastno mleko, kobilje, ovčje, kozje mleko, kondenzirano mleko (vse polnomastno in neoslajeno), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki, npr. creme fraiche, jogurt, kefir, kisla smetana, kislo mleko, pinjenec, skuta; - siri vse mehke in poltrde vrste z več kot 45% maščobe v suhi snovi, npr. bel paese, brie, camembert, edamec, ementalec, gavda, gorgonzola, grojer, masleni sir, pekorino, provolone, raclette, roquefort, siri s plemenito plesnijo; vse bele vrste, npr. kočarski sir, kozji sir, maskarpone, mocarela, ovčji sir, rikota, sveži sir. V nevtralno skupino spada tudi trdi sir parmezan. Sicer vsebuje samo 35% maščobe v suhi snovi, vendar je v njem tako malo vode, da je v 100 g parmezana 22 g maščobe. - oreški, peške in semena vsi oreški (razen arašidov), npr. kokosovi orehi, lešniki, mandlji, orehi, paranajski orehi, pikani, pistacije; vse peške, npr. bučne in sončninčne in pinjole; vsi kalčki in semena, npr. pšenični kalčki in sezamova semena; - začimbe vse začimbe, npr. prašek in pasta za kari, sezamova pasta, sojina omaka, začimbna paprika, zelenjavni ekstrat, 1 žlička balzamičnega kisa ali brizg limoninega soka vse začimbne rastline, npr. česen, feferon, hren in ingver - olja in masti vse rastlinske in živalske maščobe, kot so maslo, nehidrogenirane in neobdelane maščobe in hladno stisnjena olja; - surovo in prekajeno majhne količine vseh surovih in prekajenin mesnih izdelkov, npr. šunke, pršuta ali salame in vseh surovih ali prekajenih rib, npr. ruslov ali prekajenega lososa; - poleg tega avokado, borovnice, kalčki, kokosovo mleko (iz pločevinke), kvas, nori (v liste stisnjene posušene morske alge za suši), olive, rumenjak, želirna sredstva; - pijače čaj mate, kava, polnomastno mleko, pravi čaj, razdredčen zelenjavni sok, voda, zeliščni čaji, tudi čista žganja z visokim % alkohola, npr. tropinovec in žitno žganje. Jamie Oliver

Gil  

član od: 17.6.2004

sporočila: 1

17. jun 2004 15:40

Jamie, hvala - to mi je v veliko pomoč!!! pa še nekaj - nevtralna živila. jih lahko jem na katerikoli dan ali imajo kljub t. i. nevtralnosti kakšne omejitve? in alkohol? glede na to, da so med vikendi dostikrat razni žuri pri prijateljih etc. - sem omejena pri pitju alkohola (količinsko)? - je katera vrsta alkohola, ki naj je ne bi pila? sploh? Dasa

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

17. jun 2004 19:41

Saj imas pijace omenjene na dnu seznama nevtralnih zivil. Nema pijacke dokler ne das dol viska kilogramckov . O alkoholu sem se kar dobro poucila, ker ima moj fant tezave s holesterolom, ceprav je vitek. In je rekel, da je to zato, ker nic alkohola ne pije! Pa sem sla raziskovat in ugotovila, da 1 kozarec je dopusten, kar je pa vec, pa dviguje holesterol to pa pomeni zadrzevanje mascob v mascobnih celicah. Lep antialkoholni zur ti zelim. Jamie Oliver

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

17. jun 2004 19:44

aja, nevtralna zivila. Ta lahko uzivas z vsemi ostalimi kot dodatek. Jaz sem se odlocila, da bom hujsala po nasvetih e -strani, ki sem ti jo prej omenila. Zacnem pa v nedeljo, ker imam v cetrtek piknik in bo to 5. dan diete, torej B dan in bom lahko papala cevape.... Jamie Oliver

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. jun 2004 1:47

JamieO s tvojim seznamom se pa nebi čisto strinjal mislim da bo kar nekaj kritik glede na povezavo http://www.mojplanet.com/dieta/html/predstavitev.html ce si prebereš zgornjo povezavo in spodaj pod povezavo povlečes dol jedilnik za 90 dni in še malo po svoje skombiniraš kar gre pa potem z vprašanji na dan .... v tvojemm seznamu se kar nekaj svari tebe med sabo , naprimer sadje pod beljakovine in sir pod nevtralna živila , mogoče bi res treba bilo za nove iti od zacetka in izlušči bisveno in nekatere recepte ki jih je kar nekaj med 192 posti no zdej že 194 dati tu ..... Dušan

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

18. jun 2004 8:27

Zivjo, Dusan. Seznam tistih zivil sem dobila na tem forumu, prispevala pa ga je kolegica, ki je uspesno shujsala. , kar sem tudi napisala. Torej, ne gre za MOJ seznam. Med beljakovinska zivila se ne uvrsca samo meso, tudi nekatera vegetarijanska zivila so beljakovinska, kot npr. ohrovt..... Jamie Oliver

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

18. jun 2004 11:20

Pozdravcek! Glede prerekanja glede zivil, je najbolje da si pogledate na stran (zal v nemscini) www.trennkost.at, kjer je objavljen seznam zivil po vsebini in kako jih locimo! Seznam, katerega je opisala Jamie O, je popolnoma pravilen!!!!!!!!!!!!! Locevanje zivil in nacin prehrane ko taksen obstaja seveda ze dlje casa kot 3MD! 3MD je krasna dieta, ji tudi sama sledim, vendar upostevam tudi tabelo opisano zgoraj saj je na podlagi znanstvenih raziskav vsebnosti zivil! Meni je zelo v pomoc in seveda v olajsavo, saj naprimer pri sirih in mleku lahko vidite, da npr. polnomastno mleko spada v neutralna zivila, lahko mleko pa pod beljakovine!!!! Kar pomeni, npr. kava z polnomastnim mlekom ni noben GREH! 3MD je lazja oblika locevanja in ni vse tako strogo, saj se je tezko drzati pravil in seprehranjevati po metodi locevanja zivil predvsem, ce celo zivljenje jemo napacno kombinirano hrano! Rezultat je da, bomo vsi zgubili kilogramcke tako ali drugace z 3MD ali locevanjem zivil!!!!! no samo eno mnenje vec, da ne bo nepotrebnega prerekanja kdo ima prav!!!!! Karmen

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

18. jun 2004 12:58

Hvala lepa, Karmen za omenjeni link. Si bom kar takoj dol downloadala tisti seznam. Ja, vsi si bolj ali manj predstavljamo kaj kam spada. Zelenjava se nam vecini zdi nekaj nevtralnega kar pase vsepovsod... in sem potem debelo pogledala, ko sem nasla spinaco na seznamu beljakovinskih zivil.... V mojem znacaju je, da se na vsak projekt prej dobro pripravim. Z dieto pricnem v nedeljo, preostali cas bom izkoristila ne za pretirano naziranje predvsem za pripravo podatkov, izdelave tabel itd., da se bom res lahko natancno spremljala. Je pa zanimivo, da izkuseni "hujsarji" pravijo, da je laze zdrzati vodni dan od sadnega ( manj lacni?!) Lep vikend zelim vsem. Jamie Oliver

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

18. jun 2004 14:17

Se oproščam JamieO Dušan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti