Zelenjavni zrezki

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 17. jun 2004 14:24 | ogledi: 12.420 | odgovori: 11

hAJ!

Zanima me kako lahko doma naredite ocvrte panirane zelenjavne zrezke. Vem, da nekaj to počnejo z krompirjevim testom, nekaj z jajčnim bešamelom in zelenjavo. Nikoli pa mi ni kaj prida uspelo.

Lepo prosim dragi kuharčki! SOS!

Mljaski pozdrav

MARINKA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. jun 2004 16:53

Na grobo naribam korenček in bučke, dodam začimbe in seveda jajce. Drobtinice dodam kar v maso, toliko da je primerno za oblikovanje. Naredim " zrezke " in spečem v ponvi. ( ne v globoki maščobi ) Mislim, da je tako najhitreje priti do zelenjavnih zrezkov. Lumpica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. jun 2004 22:27

Lahko si pomagaš z vrečko za žitne medaljone (ŽITO NATURA). Vesna Leben

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

21. jun 2004 3:25

isto naribas zelenjavo po zelji jajce sol ... moka in spečeš tko kot plačinke bol

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jun 2004 15:07

V nedeljo sem v zelenjavno maso dodala riž ( mi je ostal od večerje ) in je bilo super. Smo vzeli s seboj na potepanje in pojedli doma zaradi slabega vremena. Moj mlajši obožuje koruzo in jo moram tlačit maloda ne v puding. Bom poskusila še z tem. Lumpica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

11. feb 2009 16:25

Obujam temo.

Kakšna žita pa priporočate? Ajda mi ni preveč všeč, niti ne ješprenj. Razmišljala sem o ovsenih kosmičih, ki jih predhodno namočim v vodi. Še kakšna ideja?

Sonja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. feb 2009 14:03

Vse sorte kosmičev so super osnova in vezivo za zelenjavne zrezke. Na policah z zdravo hrano dobiš res vse živo - meni še vedno najljubši so ovseni, dobiš pa ržene, polnozrnate pšenične, riževe, ječmenove, sojine... Vse je dobro malo namočit, ne glede na to, da je zelenjava vlažna, drugače se ne poveže. Mogoče bi v zelenjavo (naribano in malo ožeto) lahko dodala tudi kako kuhano proseno kašo, ali celo kvinojo, čeprav je kar malo draga za to predelavo. Tudi z namočeno in ožeto kruhovo sredico bi šlo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

13. feb 2009 18:33

Bom poskusila prvič z ovsenimi kosmiči, kuhano in pasirano lečo in zelenjavo. Potem pa še probavala nadalje, pa bomo videli, kaj bo najboljše.

Hokusove zelenjavne zrezke so pokvarili. Zdaj so bolj mastni in bolj čudnega okusa. Pa še neko kemijo so primešali zraven, ki je v prvi različici ni bilo. In jih ne kupim več.

Sonja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. feb 2009 20:34

Sonchika, ni jih čez domače! Vsaj veš, kaj si dala notri, dobra stran domače priprave zelenjavnih zrezkov pa je tudi ta, da lahko porabiš različne ostanke. Recimo pire krompir (velja za primer, ko nimaš predsodkov proti ponovnemu pogrevanju krompirja - pri nas se obnese brez problemov). Ostankom pire krompirja dodaj na drobno zribano in ožeto bučko, korenček, popražen por, popraženo čebulo, kuhan grah, kuhano koruzo ali katero koli drugo zelenjavo (lahko pa vsakega malo), za vezivo dodaš stepeno jajce ali dve, malo ribanega parmezana, po želji žlico kisle smetane.....začimbe pa po želji. Naredi "packasto" maso, gostote kot za kruhove cmoke - če je preredka, dodaj krušne drobtine, oblikuj polpetke, jih povaljaj v drobtinah in speci v ponvi z malo olja. Lahko pa za osnovo vzameš pretlačen kuhan fižol, ki mu dodajaš jajce in poljubno zelenjavo. Spet povaljaj v drobtinicah ali sezamu in ocvri oz. speci. Namesto fižola je primerna tudi kuhana soja, leča, čičerika - kar ti pač pade na pamet. Sicer pa lahko za osnovo vzameš kuhan riž ali različne žitne kosmiče, kot ti svetuje že Tinca. Važno je le, da se sestavine lepo povežejo med sabo (za to pa itak najbolj poskrbi jajce ali riban sir). mamaF - Mojca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. feb 2009 7:02

Isto kot mamaf delam tudi jaz. Pa še ostanke v hladilniku porabim, da se ne pokvarijo. Odvisno od hladilnika in trenutnega navdiha jih naredim. Pa so bili še vseskozi slasni, tudi hladni.

Kyara

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. feb 2009 11:39

Lahko  narediš tako, da daš v mikser korenček, bučko, papriko, čebulo to se ti potem mora žev mešalniku malo sprijemati, potem še začiniš, daš žličko kvasa, drobtine in delaš hlebčke. Pomagaš si z moko.

Bo pa kmalu objavljen recept, le, da so not še gobe in da polpete ne cvrem, ampak jih spečem v ponvi. Nič ne bi bilo narobe, če jih ocvreš, mogoče jih dodatno paniraj.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti