Stroj za mesit testo za kruh

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

tema odprta - 24. jan 2018 17:34 | ogledi: 6.446 | odgovori: 10

pozdravljene,

ali imate stroj oz. mešalec ta testo za kruh? kakšen je dober ? kje ste ga kupile? koliko testa lahko zamesite z njim?  a ste zadovoljne z njim?

ejdl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2018 0:16

Imela sem kruhomat, zadovoljna bila, a je po letih in letih uporabe omagal. Ne vem pa, ali imaš v mislih kak poseben aparat, ki testo le zamesi?

mamamia

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

25. jan 2018 8:18

Kruhomat je pri meni eden izmed najbolj uporabljenih strojčkov (poleg paličnega in navadnega mešalca), saj pečem kruh vsak drug dan ter delam v  njem vse vrste kvašenega testa (testo za potico, pizzo, buhtlje, šarkelj....). Sedaj imam četrtega, ker nekje po dveh letih mi "crknejo" zaradi pogoste uporabe. Ko sem kupila prvega, so me prijatelji prepričevali, da se bom  hitro naveličala, ampak sem vztrajna že cca 8 let. Za prvi kruhomat sem se odločila, ker sem bila jezna nase. Ko sem šla po službi kupit samo kruh, sem vedno nakupila še več stvari, ki jih sploh nisem nujno rabila in brez veze zapravljala denar. Sedaj grem 2 krat na teden v trgovino, ponavadi v ponedeljek in četrtek ali petek, nakupim po seznamu, za hrano pa zapravim manj kot takrat, ko sem "skočila samo po kruh". Brez problemov zgnete 600 g moke za testo in ga tudi vzhaja. Če dam pa malo več moke, mi ga zgnete, v kruhomatu ga pustim do prvega vzhajanja (ker je posoda premajhna za večjo količino moke), nato ga vzamem ven in dam v posodo za vzhajanje. Vedno je super testo, pa skoraj nobenega dela.

malaga

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

25. jan 2018 11:36

Ne vem zakaj bi imela stroj za gnetenje kruha pri uporabi samo enega kilograma moke. Ima pa moja svakinja stroj za gnetenje kruha za deset kilogramov moke, peče kruh v krušni peči in se stroj pač odlično obnese, saj bi sicer pri ročnem gnetenju omagala. Stroj uporablja brezhibno že več kot petnajst let. Menim, da se za velike količine testa stroj odlično obnese. 

milja44

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

25. jan 2018 11:48

milja44 je napisal/a:

Ne vem zakaj bi imela stroj za gnetenje kruha pri uporabi samo enega kilograma moke.

milja44

Mogoče zato, da imaš vsak dan svež kruh?

V.

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

25. jan 2018 12:40

Vilmas, svež kruh je strup za želodec, vsaj moj.

milja44

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

25. jan 2018 16:04

Odvisno kaj je v njem.

Nikita

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

25. jan 2018 16:54

ejdl je napisal/a:

pozdravljene,

ali imate stroj oz. mešalec ta testo za kruh? kakšen je dober ? kje ste ga kupile? koliko testa lahko zamesite z njim?  a ste zadovoljne z njim?

ejdl

Sama imam zadnjih nekaj let   Boschev MUM  ki je redno v uporabi, saj pecem kruh vsak teden vsaj 1x, poleg tega v njem zamesim tudi vse druge vrste testa. Zamesi lahko do 2 kg testa (se pravi moka skupaj z vsemi dodatki, in ne 2 kg moke plus vse ostalo) in je zelo trpezen, do sedaj ni bilo z njim nobenih tezav. Kupila sem ga pred leti preko mimovrste, ko je bila akcija. 

 

Milja44, ste ze poskusili kruh z drozmi, brez industrijskega kvasa? Mislim da precej bolje dene zelodcu, pa tudi clovek ga ne poje toliko kot navadnega kruha, to govorim iz lastnih izkusenj. Res terja vec casa za pripravo, ampak je vredno. 

 

 

 

svenska

Sporočilo je spremenil(a) svenska dne 25. jan 2018 17:00

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

26. jan 2018 17:57

hvala vsenm za odgovore,

v mislim imam stroj ki bi zamesil vsaj 10 kg testa. Kruh sicer pečem v krušni peči. Ko kruh vzhaja in delam hlebce odvzamem košček testa in ga dan na krožnik kjer vzhaja in se kasnje tudi posuši, Tako je delala moja babica in kasneje tudi tašča. pred drugo peko kruha te droži namočim da se čist razmočijo in to vodo dodam moki. Zraven dodam tudi košček oz. 2 kupljenega kvasa, odvisno od količine moke. Mi je pa zdnjič starejša gospa povedala da teh droži ne dela ampak vlije cca 1 dl kisa ko mesi kruh in je prav tako dober sem ga poskusila....upam da bo to komu v pomoč....

ejdl

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

18. feb 2018 21:11

milja44 ali lahko prosim napišete kakšne znamke stroj za 10 kg ima vaša svakinja?

lep pozdrav

ejdl

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

20. feb 2018 17:24

ejdl sem poslala podatke na ZS.

milja44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti