Poli salama v kanelonih

rose22  

član od: 5.8.2015

sporočila: 15

tema odprta - 17. jan 2018 5:48 | ogledi: 2.933 | odgovori: 6

Danes bi delala kanelone s sirom in šunko. Ker pa imam veliko poli salame za porabit, bi namesto šunke dala poli salamo. Ali ste to že kdaj probale? Moje vprašanje je, ali je poli salama bolj "predelana" od šunke? Edino to me skrbi, da ne bi bilo potem ok. 

Vnaprej vsem hvala za nasvete.

rose22

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jan 2018 6:54

Mene stopnja predelave ne bi skrbela pač pa drugačen okus.  Poli je iz piščančjega mesa z dodanimi začimbami, šunka pa iz svinjine.  Okus  dodatno toplotno obdelane poli mi ni všeč.  Se mi zdi, da pokvari vsako jed. Šunka je dosti bolj nevtralna. 

Cila

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

17. jan 2018 9:53

No ja, ce nimam sunke si jaz tudi topli sendvic s poli naredim. Ni to panike.

pinguwin

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

17. jan 2018 21:46

Spomnim se, da mi je pred parimi leti sin povedal, da so v šoli jedli "pohano" Poli salamo in da sploh ni bila slaba. Očitno je "Polika" lahko tudi vsestransko uporabna. Po enem praznovanju nam je ostala salama-piščančja prsa, ki je (nam) strašno brezokusna salama in jo kupim samo za določene goste, ki uživajo dijetno hrano. In ves tisti višek salame sem narezala na kockice, jo popražila skupaj z zelenjavo (grah, korenček, stročji fižol), dodala testenine in smo en, dva, tri imeli super kosilo. Recikliranje je super! 

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

18. jan 2018 13:03

"Pohana" posebna (oz. Poli) je bila včasih za kosilo pri stari mami, ko smo bili manjši in nas je čuvala. In ne, sploh ni slaba. Ni, da bi jo jedel vsak teden, enkrat na pet let v spomin na stare čase oz. za porabit kakšno zalogo "posebne salame" je pa super. 

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

18. jan 2018 15:07

Aja pa se to, vcasih si za zajtrk specem malo polike, potem pa jajce na oko gor. Je tudi dobro:)

pinguwin

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

18. jan 2018 23:48

Ta salama se lahko naredi tudi na kislo kot govedina npr.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti