Suhe hruške

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 3. jan 2018 7:51 | ogledi: 1.729 | odgovori: 2

Za praznike sem dobila kar nekaj paketkov celih suhih hrušk.Mislim da so tepke, ni navedeno na vrečki.Rada bi jih porabila za zajtrke ne kot dodatek k pecivu. Kak nasvet? Hvala vnprej in ker sem že pri besedi:  zdravo 2018 vsem!

murnik

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

3. jan 2018 9:56

Kozamurnik, izvoli

https://www.avogel.si/aktualno/recepti/prosena_kasa 

Prosena kaša s suhimi hruškami

Jed naših babic, oplemenitena z dragocenimi začimbami.   

Pokukajte v svojo shrambo, morda je v njej še kaj suhih hrušk, ki ste jih posušili jeseni? Čudovito sladke so, z njihovo pomočjo kaše ne bo potrebno prav nič sladkati.   

2 dve osebi:   


1 dcl prosene kaše
pol litra polnomastnega mleka (lahko tudi poljubnega rastlinskega napitka, če ne uživate mleka)
krepka pest suhih hrušk
ščepec soli
začimbe: ena janeževa zvezda, štirje plodiči kardamoma, noževa konica prave vanilije, ena žlica posušenih cvetov vrtnice


Kašo dobro operemo, hruške narežemo na manjše koščke. Oboje damo v hladno mleko, ki mu dodamo še kardamom in janeževo zvezdo. Kuhamo pokrito do vretja, nato še deset minut. Ogenj ugasnemo, dodamo še vanilijo in vrtnične cvetove in pustimo pokrito stati še približno pet minut.  Če je kaša pregosta, dodamo še nekaj mleka. Kardamom in janeževo zvezdo pred serviranjem odstranimo. Če ste zelo sladkosnedi, malce ohlajeno kašo prelijte še z nekaj medu.   

Recept pripravila: Sabina Topolovec

http://www.publishwall.si/skuhajmosi/post/195928/pecena 

Pečena prosena kaša s suhimi hruškami in moštovo omako
Objavil/a Skuhajmo si, dne 2016-05-03 ob 13:00:42

Sestavine: 150 g prosene kaše, 3,5 dl mleka, 50 g masla, 1 žlica sladkorja, 150 g suhih hrušk; za omako: 3 dl mošta, 1 mala žlička škroba, cimetova skorja, nageljnove žbice, 1 žlica sladkorja, modeli za peko, 20 g masla

1. Suhe hruške skuhamo v vodi.

2. Mleko nalijemo v kozico, dodamo maslo in sladkor ter vmešamo proseno kašo in polovico kuhanih suhih hrušk. Kuhamo na majhnem ognju 20 minut.

3. Ko je kaša kuhana, jo naložimo v modele, ki smo jih namazali z maslom.

4. Pečemo 10 minut na 185 °C.

5. V kozici segrejemo mošt, dodamo cimet, žbice in sladkor. Ko mošt prevre, mu dodamo škrob, ki smo ga zmešali z malo hladnega mošta. Kuhamo še 5 minut.

Postrežba: Na krožnik nalijemo omako in nanjo položimo proseno kašo.

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 3. jan 2018 09:58

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

3. jan 2018 10:24

Kot se še jaz spomnim iz otroštva, ko je moja babica sušila hruške smo jih zelo radi kar tako suhe jedli. Je pa babica pogosto skuhala kompot skupaj z jabolki. Jih je pa tudi namočila in smo jih jedli s kislim mlekom. Sicer si je omislila tudi proseno kašo, kar jaz nisem marala in pa eno jed z dušene hruške in fižol, kar pa meni sploh ni bilo všeč. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti